Česká lakrosová unie

30.10.2018 Základní část NFLL: statistiky a fakta

Přestože statistika nuda je, rozhodně před nadcházejícím superfinále NFLL, do kterého se v letošním ročníku probojoval loňský vicemistr LCC Wolves a rakouský šampion Vienna Monarchs, neuškodí shrnout si nejdůležitější statistické údaje.  více

25.10.2018 Pozvánka na superfinále NFLL

Letošní ročník NFLL vyvrcholí 3. listopadu v Brně, kde se v superfinále od 14:00 hod. střetnou dva nejlepší týmy základní části, a to LCC Wolves a Vienna Monarchs. Zatímco pro radotínský klub půjde po loňském superfinálovém nezdaru o pokus o reparát, pro rakouský tým je účast v superfinále premiérou.  více

25.10.2018 Schůze - Vedení soutěží dospělých a Valná hromada 2018/19

jako každoročně touto dobou je svolána schůze: více

21.10.2018 Podzimní lakrosové dny v Brně, 20.-21. října 2018 (nábor hráček)

Nenechte si ujít podzimní lakrosové dny v Brně, které jsou zároveň náborem hráček všech věkových kategorií (5-30 let). Během těchto dvou dnů si budete moci vyzkoušet vybrané herní činnosti ženského lakrosu a zároveň podpořit hráčky některého z českých týmů. Účast v mezinárodním turnaji potvrdily i týmy z Rakouska a Maďarska. více

8.10.2018 LASNAI letos s dvojnásobnou českou účastí

Třetí ročník LASNAI (LaxAllStars North American Invitational) je minulostí. Thompson Brothers i napotřetí získali prestižní trofej. Tým zformovaný kolem bratrů Thompsonů plný profesionálních hráčů z NLL prošel turnajem bez prohry. více

2.10.2018 Schůze - Vedení dětských soutěží 2018/19

Ve čtvrtek 11.října se uskuteční již 31. schůze Vedení dětských interkrosových soutěží.  více

18.9.2018 Radotínské Girls jsou klubovými mistryněmi Evropy

Radotínské LCC Girls o víkendu v belgickém Gentu vyhrály Ken Galluccio Cup – evropský pohár mistrů. Ve finále porazily anglické šampionky Centaurs Lacrosse Club 13:9, a prolomily tak dlouholetou hegemonii týmů z Británie. více

11.9.2018 Custodes obhájili prvenství ve Frank Menschner Cupu foto Karel Mokrý

V konkurenci čtrnácti týmů dokázali Custodes obhájit loňské a předloňské vítězství v turnaji pořádaném na počest Franka Menschnera. Ve finále porazili tým TJ Malešice, kterému se turnaj velmi podařil a byl Custodům důstojným soupeřem. více

5.9.2018 Specifika výživy sportujících dětí

Centrum celoživotního vzdělávání na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity připravilo seminář pro trenéry, rodiče sportujících dětí, volnočasové pracovníky a širokou veřejnost na téma Specifika výživy sportujících dětí. více

31.8.2018 Hráčská komise FIL

Mezinárodní lakrosová federace FIL vytvořila nový orgán - hráčskou komisi. Jejími členy by měli být zástupci jednotlivých lakrosových disciplín - tzn. 2 členové za fieldlakros, 1 člen za boxlakros a 3 členky za ženský lakros. více

31.8.2018 Trenérská klinika Martyho O'Neila

O nadcházejícm víkendu a v dalších dnech bude v Radotíně působit kanadský trenér Marty O'Neill, přičemž v sobotu pořádá otevřenou trenérskou kliniku (program viz dále). Účast trenérů je ovšem vítaná i na ostatních tréninkách LCC a Wolves pod jeho vedením. více

27.8.2018 Česká republika obhájila zlato v ženské i mužské části

Ve středu 22. srpna se obě české reprezentace, ženská i mužská, probojovaly do finálových zápasů a bojovaly o celkové vítězství ve svých turnajích.  více

12.8.2018 České juniorky získaly na Mistrovství Evropy stříbrné medaile! Stříbrné medailistky z Česka

(ps) Historického úspěchu dosáhly české juniorky na Mistrovství Evropy v polských Katowicích, když se probojovaly až do finále! Tam sice podlehly suverénní Anglii, ale i tak je druhé místo potvrzením skvělého postavení českého lakrosu v Evropě a především nadějí do budoucích let. více

7.8.2018 Školení rozhodčích

Před startem Národní fieldlakrosové ligy se dne 12. srpna 2018 uskuteční v Praze v radotínské sportovní hale od 17.00 do 20.00 hod školení rozhodčích NFLL a JFLL. Bližší informace u Komise rozhodčích. více

28.7.2018 World Cup, Kids Open a World Games 2018

V srpnu se v Praze uskuteční interkrosové Mistrovství světa mužů a žen, dětský turnaj Kids Open a následně proběhnou Světové interkrosové hry.  více