Lacrosse > Mužský lakros > Čerstvý vítěz 1. divize NCAA v Praze

Čerstvý vítěz 1. divize NCAA v Praze

7.6.2023

bw – Tým University of Notre Dame získal na konci května ve Philadelphii asi nejcennější klubový titul v lakrosu, jakého lze dosáhnout – vůbec poprvé vyhrál nejvyšší divizi soutěže NCAA. Jen pět dnů po svém triumfu se v Berlíně v rámci Poháru národů, kterého se dále zúčastnila družstva Německa a Nizozemska, utkal i s českým národním týmem.

Česká republika na úvod porazila Nizozemsko 8:5 a Německo 6:4. Proti Notre Dame pak Češi předvedli v sobotu i v neděli svůj nejlepší výkon, nicméně dominance vítězů 1. divize NCAA byla nepopiratelná. Z prvního měření sil si čeští reprezentanti odnesli porážku 16:6. Ve druhém utkání, které skončilo 9:3 ve prospěch Američanů, se výrazně zlepšil výkon brankářů obou týmů, především pak Josefa Slavíka v české brance. Víkendové prohry s Notre Dame byly pro český reprezentační tým prvními porážkami pod taktovkou trenéra Briana Witmera a generálního manažera Adama Šerpána od jejich nástupu k týmu v prosinci 2019.

V útoku se střelecky dařilo Tomáši Knotkovi a Dominiku Peškovi, ze středu pole přispívali záložníci Matěj Kresl a Caiden Vlašimský. V obraně zaujalo duo Matěj Řezníček a Jakub Kos, na pozici LSM při své premiéře zářil Adam Carroll.

Oba zápasy nabídly skvělou příležitost, kterou český tým dokonale využil. Dvě utkání na 2x25 minut nabídla českým hráčům neopakovatelnou možnost zahrát si proti nejlepšímu univerzitnímu týmu planety, což je nesmírně cenné zejména vzhledem k tomu, že první utkání světového mistrovství v San Diegu proti Portoriku čeká národní tým už 22. června.

Po nedělním utkání se celý tým Notre Dame přemístil do Prahy, aby si prohlédl její památky a v pondělí na stadionu LCC Radotín uspořádal kemp pro žáky a juniory z České republiky. Pod dohledem věhlasného hlavního kouče Kevina Corrigana se rolí trenérů ujalo všech 60 hráčů univerzitního týmu. Po kempu mělo následovat přátelské utkání s českým týmem v boxlakrosu, které ovšem muselo být kvůli podmáčenému hřišti po vydatném dešti zrušeno.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa