Lacrosse > Ženský lakros > Juniorky si zahrají na mistrovství Evropy v Praze o zlato

Juniorky si zahrají na mistrovství Evropy v Praze o zlato

7.7.2023

Juniorky si zahrají na mistrovství Evropy v Praze o zlato
Juniorky si zahrají na mistrovství Evropy v Praze o zlato

Jeden z klíčových cílů splnily. České reprezentantky do 21 let porazily v pátek v semifinále mistrovství Evropy v Praze Wales 10:5 a v neděli budou hrát od 14 hodin o zlato proti Anglii. O bronz se utká Wales a překvapení turnaje Švédsko.

V základní skupině A se Češky střetly s týmy, které nyní potkávají znovu. Po prohře 7:14 s Anglií zvítězily na začátku týdne po boji 8:7 nad Walesem. Do čtvrtfinále tak šly ze druhé nejlepší pozice. V něm narazily na Německo přesně po roce, kdy se oba týmy utkaly na dospělém MS v USA. A opět z duelu vyšly lépe Češky, tentokrát domácí juniorky vyhrály 7:3.

Jelikož si Wales pohlídal ostrovní souboj proti Skotsku (11:8), po čtyřech dnech došlo znovu na duel Česka a Walesu. Tentokrát si svěřenkyně Adama Ondráčka zápas hlídaly a už v polovině utkání vedly jasně 6:1. Nakonec zaslouženě vyhrály 10:5. Český tým podržela v semifinále, podobně jako v předchozích zápasech, skvělými zákroky brankářka Kateřina Nájemníková. Ofenzivu táhnou na turnaji s deseti góly Ellen Pantazopoulou a dvanáct kanadských bodů posbírala Markéta Fišerová (obě na snímku).

Anglie večer ve druhém semifinále hladce přehrála černého koně ME Švédsko 17:5. Severský tým předtím překvapil čtvrtfinálovou výhrou 14:13 po strhujícím průběhu nad Irskem. V sobotu se hrají zápasy o nižší umístění, v neděli pak nastoupí nejdříve od 11 hodin v bitvě o bronz Wales se Švédskem a o tři hodiny později budou hrát na Pražačce Češky proti Anglii. Jde o reprízu finále z posledního ME juniorek v roce 2018. Tehdy v Polsku vyhrály Angličanky, stejně jako na začátku letošního šampionátu. Češky se ale chtějí porvat o historické zlato a budou doufat ve vydatnou podporu fanoušků.

Foto: Ladislav Adámek

Více o mistrovství Evropy zde:

www.facebook.com/u21lacrossechampionship
https://www.instagram.com/womensu21lacrossechampionship
https://www.ec23lacrosse.com

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa