Lacrosse > Mužský lakros > Juniorský MaLax Cup 2023

Juniorský MaLax Cup 2023

21.9.2023

Juniorský MaLax Cup 2023

O víkendu 16. a 17. září proběhl Malešicích juniorský turnaj za účasti pěti českých a jednoho německého týmu v kategorii do 12 let a čtyř týmů v kategorii do 14 let.

Ze sobotních zápasů odcházeli neporaženi borci z Jižního Města/Libuše, kteří si poradili s LCC Ants Red, pak i s Bears Smíchov/Zbraslav a v posledním velmi dramatickém zápase i s domácími Bandits 4:3. Zahraniční hosté z Berlína, JFKs Rams, hned v prvním zápase podlehli Smíchovu 5:6, ale v dalších dvou si spravili chuť a porazili oba radotínské týmy. 

V neděli se již rozhodovalo o vítězství a hned v prvním zápase si to rozdali Banditi a Rams. Rams vyhráli první půlku 6:0, ale domácí mladíci hnaní publikem to nevzdali a mocně dotahovali. Nicméně to nestačilo a Rams brali vítězství 7:5.

Přímý zápas o titul mezi Rams a JM/Lib byl velmi napínavý, JM/Lib sice stále o kousek vedli, ale odpor Němců se jim podařilo zlomit až v závěru a historicky první titul na turnaji získali díky výhře 7:5.

V utkání o třetí místo již unavený tým Malešic příliš nevzdoroval SIS Bears a podlehl 1:5.  V zápase o páté místo byl lepší radotínský tým Ants Blue před svými kolegy v červených dresech.

Největší hvězda výběru JM/Lib Jakub Malina po právu vyhrál bodování turnaje a stal se nejlepším útočným hráčem. Tomáš Ondruš z Malešic byl nejlepším brankářem a Philipp Back z Berlína si odvezl cenu pro nejlépe bránícího hráče.

Výsledky zde: stats.pointbench.com/cze/mlx12/2023/index.php?cmd=

V kategorii do 14 let to první den vypadalo na poměrně jasnou dominanci týmů Malešic a SIS Grizzlies, kteří přehrávali konkurenci z Radotína a Jižního Města. I když Meerkats Radotín vzdorovali a prohráli s Grizzlies jen o gól, vypadaly nedělní semifinálové zápasy jako poměrně jednoznačná záležitost.

Jenže naštěstí je to sport a v něm se stává leccos, takže hned v prvním nedělním semifinále se radotínští Meerkats předvedli a otočili zápas s Malešicemi z 2:4 na 7:5 a mohli se těšit na finále.

A to nebylo vše, ve druhém zápase si hráči z JM/Libuše vyšlápli na druhého favorita a porazili SIS Grizzlies 7:4.

O třetí místo Grizzlies celkem v pohodě porazili Malešice dokráčeli na bronzový stupínek.

Finále parádně rozehráli borci z JM a vedli 3:0, jenže pak se rozjel radotínský stroj plný nahrávek a pohybu a následovalo 6 gólů Meerkats v řadě, z čehož se už soupeř nevzpamatoval a Surikaty od Berounky zaslouženě zdvihli nad hlavu pohár pro vítěze.

Nejlepšími hráči se stali v útoku Jan Bartošík ze S1S Grizzlies, brankář Ondřej Polata z Malešic a jako bránícího hráče pořadatelé vybrali Antonína Čupitu z Radotína.

Výsleky zde: stats.pointbench.com/cze/mlx14/2023/?fbclid=IwAR0JgbJ5GqDYzH_ala_uoBv506_WM_szHGB2njWQrurRFCbrkgovOmJrUfs

Turnaj se vydařil a o další ročník projevili kromě berlínských Rams zájem i další německé kluby, v jednání jsou i polské a rakouské juniorské týmy.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem týmům za účast, všem pořadatelům a rozhodčím za odvedenou práci. Poděkování patří i cukrárně Dolce Carosselo ze Strašnic za výborné dorty.

N. Adámek

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa