Lacrosse > Ženský lakros > Překvapení se nekonalo, mistryněmi jsou opět LCC Girls

Překvapení se nekonalo, mistryněmi jsou opět LCC Girls

28.5.2023

O víkendu skončil další ročník Národní ligy ženského lakrosu. Netradičně vyrovnaná základní část slibovala zajímavé play-off. Titul nakonec obhájily hráčky LCC Girls, když v radotínském finále porazily své mladší kolegyně LCC Harpyje 12:4. Třetí místo získalo Jižní Město po výhře 9:4 nad Sokolem I. Smíchov.

Na dvou různých hřištích se potkaly čtyři týmy ve Final Four. Sobotní semifinále se konala v Radotíně. První bylo nakonec v režii domácích Girls, byť Jižní Město vzdorovalo statečně. Vždyť stav o poločase byl jen 4:2 pro radotínský celek. Ve třetí čtvrtině ale zabrala jeho ofenziva na plné obrátky a nakonec si Girls zajistily finále po vítězství 13:3. Hattrickem a celkově pěti body k výhře přispěla Kateřina Hlavsová.

Druhé semifinále se čekalo vyrovnanější, ovšem nástup Harpyjí byl proti Smíchovu impozantní a v deváté minutě vedly už 4:0. Týmu ze Smíchova se ale dařilo v průběhu zápasu náskok soupeře stahovat. Na začátku poslední čtvrtiny vyrovnala na 7:7 Ellen Pantazopoulou a dovršila tak hattrick. Závěr však opět patřil Harpyjím, které využily dvě přesilovky a také Lucie Chottousová a Klára Strončková se v dresu radotínských nadějí dočkaly tří branek v utkání.

V neděli se celé dění přesunulo na Mrázovku. Smíchov chtěl odčinit sobotní porážku aspoň ziskem třetího místa. S Jižním Městem se však přetahoval jen do druhé čtvrtiny, pak soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Nikol Nevolová na konci třetí části ještě vykřesala naději, ovšem v závěrečné periodě už se trefovaly jen hráčky z Jižního Města, tentokrát Smíchov doplatil dokonce na tři oslabení. V zápase se činila hlavně Eliška Hanzlová, která dala hned čtyři góly „Jižňáku“ a také jejich brankářa Anna Ničová, když tým několikrát podržela dobrými zákroky. Smíchov tak skončil čtvrtý, stejně jako loni. Jižní Město si třetí příčkou zajistilo účast v příštím ročníku Česko-Německého poháru.

Nažhavené Harpyje tušily historickou možnost ve finále porazit své zkušenější kolegyně, vždyť už v základní části proti Girls, byť oslabeným, uhrály remízu 8:8. A finále bylo vyrovnané až do poloviny utkání, kdy vedly Girls 4:3, a to hlavně díky hattricku Terezy Lalákové. Podobně jako v semifinále se po delší pauze rozehrály obhájkyně titulu k lepšímu výkonu a na hřišti pak dominovaly. Nakonec Girls zvítězily nad Harpyjemi 12:4 a slaví další titul.

Po finále byly vyhlášeny individuální ceny, ale i All Stars tým. Nejproduktivnější hráčkou ligy se stala Markéta Malinovská se 37 kanadskými body, nejlepší střelkyní Tereza Laláková s 22 góly. Obě hrají za mistrovský celek. Třetí v bodování skončila Ellen Pantazopoulou ze Smíchova s 21 body. Mezi brankářkami zazářily Kateřina Dvořáková z Girls s 60procentní úspěšností zákroků. Nejlepší brankářkou soutěže se ale stala Kateřina Nájemníková z Harpyjí, k čemuž si dopomohla i celkově 95 zákroky.