Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Boxlakros na plné obrátky a sixes v Berlíně

SOUHRN A POZVÁNKA: Boxlakros na plné obrátky a sixes v Berlíně

11.3.2024

Národní boxlakrosová liga (NBLL) se pořádně rozjela a nezastavuje. Tento týden se zapojí i zbylé týmy v soutěži, hlavně při bohatém víkendu v Malešicích. Během volných dnů si některé české týmy také zkusí šestkový lakros v Berlíně na turnaji European Sixes Invitational.

Porce prvních čtyř utkání NBLL je za námi. Při divokém startu na Jižním Městě nakonec nad domácím týmem vyhráli LCC Wolves po obratu 16:14 (psali jsme zde: https://www.lacrosse.cz/paradni-start-wolves-predvedli-obrat-a-fanousci-se-maji-na-co-tesit). V dalších dnech se pokračovalo už pod širým nebem v Malešicích. Nejdříve domácí celek svedl v pátek večer dramatický souboj s německými Berlin Bears. A byl to vcelku podobný příběh, jako zahajovací duel. Malešice dlouho dotahovaly a několikrát se jim to podařilo. Vždyť do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 8:8. Pak ale Medvědi opět odskočili, na což už domácí nezvládli reagovat. Výhru 11:9 pro Berlin řídil hlavně Jonas Truetsch, který byl u sedmi gólů svého týmu. „Rozhodla naše nevyzrálost, máme spoustu mladých kluků, bylo tam spoustu chyb, neproměněných šancí a emocí, což vyústilo na naší straně i ve vyloučení. To všechno nás stálo body,“ litoval po zápase v rozhovoru malešický Adam Podroužek.

Berlin neměl na odpočinek moc času, hrál znovu už v sobotu odpoledne a proti týmu Vienna Monarchs zaspal začátek. Skóre musel otáčet. Ovšem od druhé periody už německý celek dominoval. A to až tak, že zvítězil vysoko 22:7. Nejvíce se do statistik tentokrát zapsali Leon Böhm a Lenny Nöring, oba si připsali po šesti trefách. Medvědi tak posbírali v Praze plný počet bodů a Nöring už po úvodním utkání v rozhovoru jasně řekl, že si jde se spoluhráči za cílem dostat se do Final Four. To Rakušané si chtěli spravit chuť v neděli dopoledne proti Malešicím. A Monarchs znovu začali skvěle. Ještě na začátku 27. minuty vedli 7:4, ale ještě do velké přestávky bylo vyrovnáno. To domácí tým nabudilo a třetí část ovládl jednoznačně 8:0. Soupeř už neměl na zvrat síly, a tak Malešice zvítězily 20:11.

NBLL pokračuje v rychlém tempu dál. Pokračuje se už ve středu v Radotíně, kde domácí obhájce titulu LC Custodes přivítá od 19.30 sousední Zbraslav. Pak už se vše přesouvá do Malešic. Mezinárodní páteční předehrávku od osmi večer obstarají Berlin Bears a opět Zbraslav. V sobotu se hrají hned čtyři duely, začíná se v deset dopoledne. Představí se tyto dvojice: Malešice – Custodes, Panthers Wroclaw – Bratislava Bats, LCC Wolves – Berlin Bears a Lakros Zbraslav – Vienna Monarchs. Zbraslav tak čekají tři zápasy v pouhých čtyřech dnech. V neděli pak ještě nastoupí na domácím hřišti Malešice s Bats (11.30) a Berlin Bears vyzvou znovu po osmi dnech od 14.00 Vienna Monarchs.

Program a statistiky NBLL sledujte zde: https://stats.pointbench.com/nbll/2024

O víkendu se ovšem rozjede pro české týmy také další lakrosová disciplína. Turnaj European Sixes Invitational v Berlíně si zahraje také osm našich celků. V kategorii do 14 let vyrazí kluci z Jižního Města i Radotína, který dodá i stejně staré dívky. Ty se vypraví i ze Smíchova (SIS Foxes). Juniorský výběr do 19 let budou mít muži z Jižního Města a vyrazí i ženský radotínský celek LCC Harpyje. V dospělé kategorii pošle Jižní Město ženy i muže a Radotín ženy. Zmíněné týmy se můžou těšit na konfrontace klubů či reprezentací z Německa, Polska, Nizozemska a Ugandy. Český rozhodčí Bohdan Fuka navíc bude mít na místě kliniku pod hlavičkou World Lacrosse.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269