Lacrosse > Mužský lakros > Parádní start. Wolves předvedli obrat a fanoušci se mají na co těšit

Parádní start. Wolves předvedli obrat a fanoušci se mají na co těšit

8.3.2024

Jestli si zástupci Národní boxlakrosové ligy (NBLL) a nové stanice Sporty TV přáli pro úvodní živý televizní přenos atraktivní zápas, pak je někdo nahoře vyslyšel. LCC Wolves totiž díky senzačnímu závěru vyhráli nad Jižním Městem na jeho půdě 16:14. Tohle se muselo divákům líbit a je to snad příslib dalších atraktivních duelů.

„Tohle jsem nečekal(a).“ To byla nejčastější věta, která ve čtvrtek večer padala v hale na Jižním Městě po utkání domácích proti radotínským LCC Wolves. Ať už šlo o fanoušky, rozhodčí či kolegyni fotografku. Ostatně, když hovořil generální manažer Národní boxlakrosové ligy Adam Šerpán před týdnem o tom, že nás v soutěži čekají vyrovnané zápasy, možná netušil, jak trefné proroctví vyřkl hned pro úvodní duel NBLL. Vždyť Jižní Město obhajuje stříbro.

Nutno říct, že se do tempa oba týmy dostávaly postupně. Diváci na slušně zaplněných tribunách se mohli pořádně potěšit až po změně stran. Bleskurychlá přesilovková kombinace hostů znamenala snížení na 3:4 a vzápětí domácí hvězda Pavel Došlý předvedl parádičku zpoza brány. Do velké přestávky šlo Jižní Město s vedením 8:4.

„První poločas moc kvality nenabídl, bylo tam hodně zbytečných chyb. Druhý poločas už byl lepší. Skóre se přelévalo a bylo to atraktivní i pro diváky,“ říkal po zápase Jiří Loskot, který měl velký podíl na výhře Wolves. Vždyť sedm gólů dal a na dva ještě přihrál. Dotažení na 8:8 se hostům povedlo za necelé čtyři minuty třetí periody. Kromě Loskota zabrali i další zkušení hráči v dresu Wolves Dominik Pešek či Petr Poupě. Ten ostatně své spoluhráče neustále na střídačce povzbuzoval.

Ovšem cesta k výhře byla ještě daleká. Jižní Město opět zabralo a vedlo chvíli opět o tři branky. Ovšem Vlci se nevzdali. Necelých sedm minut před koncem už to bylo zase nerozhodně (12:12). „Fíšo, ne do čtyř,“ křičeli domácí fanoušci, když se Jan Fišer vydal proti přesile. Jenže byl z toho gól. Wolves dotahovali kromě úplného úvodu celý zápas, a to nejlepší si nechali na závěr. Tři a půl minuty před koncem svítilo na tabuli 14:14 a diváci se začali po sobě dívat, čeho jsou hned na úvod ligy svědky. A pak opět zaúřadoval Jiří Loskot, který dvěma góly dokonal obrat.

„Druhý poločas byl super,“ pokyvoval i komentátor živého přenosu na Sporty TV Jiří Kalemba. Ten věří, že když NBLL divákům ještě několikrát ukážou, budou boxlakros rádi sledovat. Start neměla soutěž i zmíněná stanice zrovna snadný. Vždyť mnozí sportovní fanoušci dali večer přednost vystoupení fotbalové Sparty a Slavie v Evropské lize.

Ovšem pokud bude boxlakrosová liga dál nabízet podobná dramata, má letos nakročeno velmi slibně. Ostatně v ostrém tempu se pokračuje už dnes a o víkendu, kdy se v Malešicích kromě domácího výběru představí i zahraniční týmy Berlin Bears a Vienna Monarchs. A na pokračování soutěže se těší i Loskot. „Je jedno, odkud týmy jsou, hlavně když budou kvalitní, pak to ligu posune,“ dodal hráč Wolves. Tahle soutěž má co nabídnout. Otvírací duel to jednoznačně potvrdil.

Text a foto: Pavel Urban

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%