Lacrosse > Mužský lakros > Sokol Zbraslav postaví historicky první seniorský tým

Sokol Zbraslav postaví historicky první seniorský tým

30.8.2021

Sokol Zbraslav postaví historicky první seniorský tým

Lakrosový oddíl, který existuje na Zbraslavi od roku 2013, postaví na zářijovém turnaji Frank Menschner Cup v Radotíně seniorský tým.

Dva zkušení zbraslavští trenéři, Brian Witmer a František Klíma, ho složili z hráčů pozvaných z celého Česka i zahraničí, kteří doplní zbraslavskou nejstarší kategorii v rozmezí 15 až 17 let. Naši mladí hráči tak budou moci získat cenné zkušenosti na mezinárodní úrovni.

„Pro zbraslavský lakrosový klub je to velký okamžik. V klubu je několik dětí, které si tuto hru doslova zamilovaly téměř před deseti lety, a nyní budou hrát v České republice na nejvyšší úrovni. Zkušení hráči se stěhují ze Spojených států do Prahy, aby hráli za náš tým, máme podporu místního úřadu a nové zázemí v podobě hřiště, které se buduje u ZŠ Nad Parkem. Toto bude pouze malá ukázka toho, kam až to s tímto klubem můžeme dotáhnout.“

V sezóně 2021/2022 by z tohoto týmu měl být účastník místních a mezinárodních lakrosových turnajů, který bude sbírat zkušenosti na ligovou soutěž v budoucnu.

Věříme, že stávající i noví členové našeho oddílu se stanou cenným potenciálem pro plnohodnotný seniorský tým. Velkou výhodou pro kvalitní přípravu týmu bude také nově postavené hřiště přímo na Zbraslavi.

Trenéři vidí v budování týmu v seniorské kategorii smysl za odvedenou práci s mládeží za posledních osm let. Mladší hráči tím získají motivaci a jistotu, kam až se mohou dostat a starší hráči přispějí k rozvoji lakrosu nejen v místním oddíle, ale především na lokální úrovni.

„Dlouhodobě vidím v lakrose problém s nízkým počtem klubů, jak v juniorské, tak následně seniorské kategorii. Jsme rádi, že se nám podařilo na Zbraslavi rozjet primárně dětské tréninky a nyní jsme se přiblížili k účasti na soutěžích pro dospělé. Práce však tady nekončí, ba naopak - v nové sezóně potřebujeme doplnit hráče do všech věkových kategorií a udržet si ty stávající,” říká hlavní trenérka Anna Votrubcová.

V případě, že se chcete přidat k oddílu lakrosu na Zbraslavi, mrkněte na více informací na lakroszbraslav.cz či kontaktujte přímo trenérku Aničku: andula@lacrosse.cz, tel. 723 584 278.

Budeme rádi, když nás přijdete podpořit na turnaj Frank Menschner Cup v termínu 2.-4. září v Radotíně.

Anna Votrubcová, Marcela Blažková

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270