Lacrosse > Mužský lakros > Nejen zbraslavští lakrosisté se těší na nové hřiště

Nejen zbraslavští lakrosisté se těší na nové hřiště

26.6.2021

Zbraslavský lakrosový oddíl doposud trénoval na menším hřišti u místního Sokola. Aktuálně však probíhá revitalizace sportovišť u Základní školy Nad Parkem, v rámci které se pracuje také na vybudování víceúčelového hřiště, které bude možné využít pro boxlakros.

Lakrosáci se tak těší, že konečně budou moct trénovat na hřišti vhodném pro jejich sport. Bude možné nabírat spontánně žáky přilehlé základní školy a naplnit dlouhodobý cíl - účast na mezinárodních turnajích a nastoupení do seniorské národní boxlakrosové ligy lakrosu v roce 2025. K tomu všemu jim nové hřiště pomůže.

Hřiště na boxlakros, kde se dají hrát i další sporty jako je třeba házená, basketbal, volejbal, o rozměru 30 x 43,5 m bude od okolí odděleno vyšším ochranným plotem. Nosnou konstrukci zajistí ocelové sloupy. Ve spodní části bude vymezený prostor mantinely, na které navazuje ochranné plexisklo a síť. Desky mantinelu a ocelová konstrukce jsou montovány přes gumové podložky, aby byl do velké míry snížený hluk nárazů míčů do mantinelů. Sportovní plocha bude opatřena osvětlovacím systémem osazeným na devíti osvětlovacích stožárech vysokých 8 m. Finální povrch víceúčelového hřiště je navržen jako litý plně probarvený povrch z polyuretanu EPDM, který účinně tlumí pády a má snadnou údržbu.

V současné době probíhá odkopávka zeminy, provádějí se drenáže, buduje se dešťová kanalizace, akumulační retenční a vsakovací nádrže. Dokončení revitalizace je naplánováno na konec letošního roku.

Těšíme se na všechny lakrosové příznivce, kteří se přijdou na naše nové hřiště podívat či si rovnou zahrát! V nové sezóně uvítáme také nové hráče (kluky i holky) ve věku 5-15 let. Více informací najdete na webu lakroszbraslav.cz či u hlavní trenérky Anny Votrubcové (723 584 278).

Text: Anna Votrubcová, Marcela Blažková

Foto: ÚMČ Praha-Zbraslav

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93