Lacrosse > Mužský lakros > Nový ročník NBLL se blíží ke startu

Nový ročník NBLL se blíží ke startu

20.9.2010

Nový ročník NBLL se blíží ke startu

(dž) - Krátce po zveřejnění nového ambiciózního projektu Evropské lakrosové ligy nezůstává v pozadí ani česká nejvyšší lakrosová soutěž Národní box lakrosová liga 2010 – 2011 s již tradiční účastí týmu ze Slovenska. Letošní ročník NBLL je prakticky projektem revolučním a snaží se odstranit dosud nutnou zimní poměrně dlouhou zápasovou přestávku. Zejména díky možnostem klubů Lacrosse Old Dogs Plzeň a SK Lacrosse Jižní Město, které mají k zápasům k dispozici halu, dostává soutěž nové dimenze. Vzhledem k těmto možnostem a také podpoře Českého svazu mužského lakrosu se tak bude moci 42 zápasů odehrát v zimním období.

Tradičně se v soutěži objeví česká lakrosová špička, týmy LCC Radotín, LC Jižní Město a TJ Malešice, dále se zúčastní týmy, které svými vyrovnanými výkony zpestřují boje i o místa na nemedailových postech jako Falcon Millionaires, ForFun Radotín, Slavia Praha, LC Pardubice, Old Dogs Plzeň a Highlanders LT. Dalším účastníkem je tým výběru našich  slovenský sousedů Nationals Bratislava a novinkou letošního ročníku je účast čtvrtého radotínského týmu Wolves. Bohužel se letos nezúčastní tým LK Kroměříž a ani jeden z polských začínajících klubů, které se do náročného systému ligy nepřihlásily.

Týmy tak za období měsíců říjen-květen odehrají 110 zápasů základní části, která vyvrcholí zkráceným play-off. Mistr ligy se nám tak představí a liga vyvrcholí cca 20 dní před konáním historicky největší box lakrosové akce v Evropě – FIL Mistrovství světa v box lakrosu 2011 v Praze.

Popřejme tedy všem zúčastněným do nadcházející sezóny mnoho zdaru a málo zranění, divákůlm pak mnoho skvělých box lakrosových zážitků a týmům samozřejmě co nejvíce vítězství. Rozpis naleznete zde.

Daniel Žák
vedoucí NBLL

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa