Lacrosse > Mužský lakros > Nový ročník NBLL se blíží ke startu

Nový ročník NBLL se blíží ke startu

20.9.2010

Nový ročník NBLL se blíží ke startu

(dž) - Krátce po zveřejnění nového ambiciózního projektu Evropské lakrosové ligy nezůstává v pozadí ani česká nejvyšší lakrosová soutěž Národní box lakrosová liga 2010 – 2011 s již tradiční účastí týmu ze Slovenska. Letošní ročník NBLL je prakticky projektem revolučním a snaží se odstranit dosud nutnou zimní poměrně dlouhou zápasovou přestávku. Zejména díky možnostem klubů Lacrosse Old Dogs Plzeň a SK Lacrosse Jižní Město, které mají k zápasům k dispozici halu, dostává soutěž nové dimenze. Vzhledem k těmto možnostem a také podpoře Českého svazu mužského lakrosu se tak bude moci 42 zápasů odehrát v zimním období.

Tradičně se v soutěži objeví česká lakrosová špička, týmy LCC Radotín, LC Jižní Město a TJ Malešice, dále se zúčastní týmy, které svými vyrovnanými výkony zpestřují boje i o místa na nemedailových postech jako Falcon Millionaires, ForFun Radotín, Slavia Praha, LC Pardubice, Old Dogs Plzeň a Highlanders LT. Dalším účastníkem je tým výběru našich  slovenský sousedů Nationals Bratislava a novinkou letošního ročníku je účast čtvrtého radotínského týmu Wolves. Bohužel se letos nezúčastní tým LK Kroměříž a ani jeden z polských začínajících klubů, které se do náročného systému ligy nepřihlásily.

Týmy tak za období měsíců říjen-květen odehrají 110 zápasů základní části, která vyvrcholí zkráceným play-off. Mistr ligy se nám tak představí a liga vyvrcholí cca 20 dní před konáním historicky největší box lakrosové akce v Evropě – FIL Mistrovství světa v box lakrosu 2011 v Praze.

Popřejme tedy všem zúčastněným do nadcházející sezóny mnoho zdaru a málo zranění, divákůlm pak mnoho skvělých box lakrosových zážitků a týmům samozřejmě co nejvíce vítězství. Rozpis naleznete zde.

Daniel Žák
vedoucí NBLL

 

 

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 24
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?