Lacrosse > Mužský lakros > Zprávy z Limericku 5

Zprávy z Limericku 5

16.8.2022

Úterní zápas proti Irsku rozhodoval jen o tom, jestli si zahrajeme a užijeme čtvrtfinále s jedním z největších favoritů, Kanadou, nebo budeme mít ve středu volno. Ani poražení čtvrtfinalisté nemají jistotu umístění do 8. místa a vracejí se do hry o 5.–12. místo. Po výhře 9:4 si zápas s Kanadou přenášený kanálem ESPN zahrají Irové. Český tým bude hrát ve čtvrtek od 19 hod. SELČ s poraženým ze čtvrtfinále USA – Portoriko a dá se s velkou pravděpodobností čekat, že to tedy bude odveta za zápas v základní skupině.

Úvodní face-off dnešního zápasu sice vyhráli Češi, ale ztratili míč v útoku a Irové po rychlém přenesení hry otevřeli skóre. Český tým ale nehrál špatně, vyhrával rozhozy a byl aktivní v útoku. V sedmé minutě vyrovnal po individuální akci zpoza brány Tomáš Knotek. Silnou zbraní Irů ale byly rychlé protiútoky, díky kterým odskočili na 3:1. Ve druhé čtvrtině kluci díky dělovce Honzy Huleše a pohotové střele Kryštofa Adamiece po šikovné přihrávce Pavla Srcha srovnali, ale Irové rychle odpověděli a po dalších chybách našich hráčů stanovili poločasové skóre na 5:3.

Třetí perioda byla na góĺy chudší. V jejím úvodu zvýšil nejproduktuvnější hráč Irska Aidan Dempsey a těsně před koncem vstřelil svou druhou branku v utkání Tomáš Knotek a snížil na 6:4.

Tento výsledek dával do poslední části naději na obrat, ale další špatně vyhodnocená situace při vyvážení míče zastavila českou šanci na zvrat v utkání. Irové vynikali rychlostí a těžili z toho při přeneseních hry a protiútocích. Ve hře 6 na 6 Čechy nepřehrávali, ale ani Češi se proti irské obraně moc neprosazovali. Chyběla nám větší jistota v zakončení. Všechny týmy, se kterými jsme hráli, mají vynikající brankáře, kteří chytají v univerzitních soutěžích. K jejich překonání je potřeba mít lepší střelbu, než na jakou jsou čeští hráči zvyklí. Sport je o chybách a Češi jich v poměrně vyrovnaném utkání vyrobili více. Pochvalu si zaslouží Honza Dobiáš za vynikající facy a Pepa Slavík v bráně tým také podržel.

Z výsledku jsme sice trochu zklamaní, ale ze zápasu se určitě můžeme poučit a příště se základních chyb, které rozhodly utkání s irským favoritem, vyvarovat. Ještě nás čekají tři zápasy proti atraktivním soupeřům. Ve čtvrtek od 19 hodin SELČ máme příležitost na reparát.

Více informací o turnaji najdete na www.worldlax2022.com. Všechny zápasy budou streamovány na ESPN nebo Lax Sports Network, seznam zápasů zde. Streamy na Lax Sport Network zde.