Lacrosse > Mužský lakros > Zprávy z Limericku 4

Zprávy z Limericku 4

16.8.2022

Nejdůležitější zápas pro český tým ve skupině B začal v pondělí ve 12 hodin místního času na hřišti č. 2. Soupeřem byl výběr Izraele a hrálo se o třetí místo ve skupině a šanci hrát o postup do čtvrtfinále.

Zápasu předcházela podrobná příprava na nedělním mítinku. Pokyny od trenérů zněly jasně: eliminovat tahouny Izraelců a nechat hrát ostatní hráče. Šimon Kučera dostal na starost nejlepšího útočníka soupeře, s číslem 3 hrajícího Ronena Abramoviche. Obránci se měli střídat u č. 18 Joeyho Krafta a nenechávat prostor útočícímu obránci s číslem 23 Gregorymu Wellsovi. Naopak měli necht prostor izraelským útočníkům a středopolařům, kteří ve hře nepůsobili jistě. Čeští útočníci se naopak měli vyhnout snaze přejít přes izraelské obránce s čísly 23 a 26.

Český scénář se začal naplňovat od první minuty. Honza Dobiáš vyhrál první face-off, po sérii přihrávek se ke střele dostal Pavel Srch a otevřel skóre utkání. Krátce na to se strefil Tomáš Knotek a herní převaha Čechů vycházející z plnění taktických pokynů byla znatelná. V 9. minutě po chybné přihrávce českého útoku snížil Joey Kraft. Pak už až do 38. minuty skórovali jen Češi. Nejprve Vojta Vošmik, pak znovu Tomáš Knotek, na to jeho kumpán z útoku Honza Fišer. Následně Tomáš Knotek dokončil hattrick, uspěl i benjamínek Kryštof Adamiec a sérii ukončil svým druhým gólem v utkání Honza Fišer. V 40. minutě zaúřadoval s dlouhou lakroskou Wells a snížil na 8:2. Na začátku 45. minuty utkání vstřelil z boku další gól Martin Pech a pět vteřin před koncem čtvrtiny po zmatcích v izraelské obraně pohotovou zadovkou vstřelil svůj čtvrtý gól v utkání Tomáš Knotek.

Do poslední čtvrtiny čeští trenéři poslali do útoku s Kryštofem Adamiecem Lukáše Kučeru a Vojtu Vošmika. Obranní středopolaři dostali možnost útočit. Izraelcům se podařilo vstřelit pouze dvě branky a český tým už utkání kontroloval. Poslední branku utkání vstřelil defenzivní středopolař Tom Jakimczuk a stanovil konečný výsledek na 11:4 pro český národní tým.

V úterý od 14 hodin SELČ nás čeká v zápase o postup do čtvrtfinále turnaje vítěz skupiny C, silný výběr amerických hráčů hrajících pod irskou vlajkou. Pokud český tým bude hrát disciplinovaně jako dnes a bude dodržovat stanovenou taktiku, můžeme se dočkat překvapení.

Více informací o turnaji najdete na www.worldlax2022.com. Všechny zápasy budou streamovány na ESPN nebo Lax Sports Network, seznam zápasů zde. Streamy na Lax Sport Network zde.