Lacrosse > Mužský lakros > Zprávy z Limericku 2

Zprávy z Limericku 2

12.8.2022

Juniorské fieldlakrosové mistrovství světa začalo. Naše reprezentace nastoupí k prvnímu zápasu dnes od 18 hodin SELČ proti Portoriku, ale už včera se dělo mnoho zajímavého.

Po včerejším slavnostním zahájení jsme sledovali marný boj Německa s Irskem. Před zápasem trenéři komunikovali s Maxem Bieberem, kterého dobře známe i z boxlacrosu. Max je už nějaký čas asistentem trenéra německého juniorského národního týmu a už před zápasem predikoval, že to bude těžké hrát proti americkému týmu s irským pasem. Kdo pak sledoval ESPN, tak slyšel jak je to skvělé, že se Irové vrací do své domoviny a při výčtu jejich úspěchů z ll. a lll. divize NCAA jsme si říkali, že je to vlastně „fajn“ být součástí mistrovství Severní Ameriky. Ale tak to je a všem čistě evropským týmům nezbývá nic jiného nezbývá než se s tím poprat. I my máme ve skupině dva takové týmy.

Čtvrtek začal snídaní v 8.30 a od 10.00 opět výběhem do areálu MIC college. Aktivaci do dne opět vedla Gabča s Pavlovou muzikou. Polední oběd byl opět nadstandardní v porovnání s obědy, které podle zpráv od Maxe Biebra a Petra Tahala mají v rámci ubytování v areálu University Limerick. Opět se potvrdilo, že mít vlastního kuchaře je jednou z nejdůležitějších součástí pobytu na MS, stejně jako samostatné ubytování. Po zkušenosti z ME 2017 v Turku a už s Ivanem z MS 2019 ve Vancouveru se toto řešení ukazuje jednak jako ekonomičtější a jednak přispívá ke spokojenosti a komfortu hráčů. Součástí povinností hráčů je i služba v kuchyni a pomoc Ivanovi. Hráči se střídají po čtyřech a vedou si skvěle. Zatímco v univerzitní jídelně nabízejí pokrmy podobající se jídlu ze slavného filmu Křidýlko, nebo stehýnko, teda tomu průmyslovému, naši kluci naopak měli na výběr z hustého kuřecího vývaru s nudlemi a zeleninou nebo z jídel z minulého dne: špaget bolognese, číny s rýží a rizota. K večeři měli vepřový guláš s těstovinami a polévku od oběda. Ivan na hrad! .

Jinak je areál univerzity v Limericku co do sportovního zázemí vynikající a možnosti pro sport jsou téměř nekonečné. Obrázek si můžete udělat z fotografií.

Ale zpět k lakrosu. Důležitou součástí dne bylo sledování zápasu našich soupeřů – Portorika a Izraele. Portoriko disponuje několika hráči z NCAA. Největší hvězdou je defenzivní středopolař z Univerzity of Syracuse. Kostra týmu je složená z výborných hráčů amerických škol. Izrael má pro náš tým přijatelnější sestavu. Zápas jednoznačně ovládlo Portoriko a i přes výborný výkon izraelského brankáře vyhrálo 9:1. Japonsko, náš další soupeř, má v sestavě pět hráčů z úspěšného bronzového týmu ze Světových her. V každém případě to bude zajímavá zkušenost pro všechny hráče.

Odpolední trénink se nesl v duchu nové herní kombinace a sledování zápasu USA – Anglie. Po návratu na základnu následovala večeře a mítink s rozborem sestavy Portorika.

Více informací o turnaji najdete na www.worldlax2022.com. Všechny zápasy budou streamovány na ESPN nebo Lax Sports Network, seznam zápasů zde. Streamy na Lax Sport Network zde.

Mirek Knotek

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa