Lacrosse > Mužský lakros > Znovu se rozjela juniorská boxlakrosová liga

Znovu se rozjela juniorská boxlakrosová liga

26.5.2020

Za zápasu U11 LCC Ants–BearsZa zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U11 LCC Ants–BearsZa zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U11 LCC Ants–BearsZa zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U11 LCC Ants–Bears
Za zápasu U13 LCC Meerkats–ZbraslavZa zápasu U13 LCC Meerkats–Zbraslav
Za zápasu U13 LCC Meerkats–Zbraslav
Za zápasu U13 LCC Meerkats–JM-PlzZa zápasu U13 LCC Meerkats–JM-Plz
Za zápasu U13 LCC Meerkats–JM-Plz
Za zápasu U13 LCC Blue–ZbraslavZa zápasu U13 LCC Blue–Zbraslav
Za zápasu U13 LCC Blue–Zbraslav

V neděli 24. 5. 2020 – po epidemické pauze a za zpřísněných hygienických opatření – znovu začaly boje v Juniorské boxlakrosové lize. Pokračovalo se 8. kolem turnajem v Radotíně na hřišti domácího LCC.

 

V prvních třech zápasech se střetly týmy z kategorie U15. Domácí LCC Foxes nenechali nikoho na pochybách, že letos jdou jasně za titulem, a přehráli svoje rivaly ze Zbraslavi a z Jižního Města kříženého s Plzní shodným výsledkem 14:2. Oba duely měly dokonce podobný průběh. Poté co domácí jasně dominovali ve všech periodách, vyhráli i oboje nájezdy a zaslouženě berou plný počet 12 bodů. V obou zápasech se domácí Lukáš Kučera trefil pětkrát! Ve třetím utkání porazila Zbraslav „Jižní Město-Plzeň united“ 7:3, když ztratila je půlbod v první periodě.

Tabulku vedou jasně Foxes o 12 bodů před Zbraslaví. Kanadskému bodování vévodí s náskokem zbraslavský Kryštof Adamiec (57 b.) a Lukáš Kučera z LCC (54 b.). Statistiky najdete zde.

Příjemným oživením JBLL bylo premiérové vystoupení týmu Smíchova Medvědi v kategorii U11. Kluci se rozhodli z iniciativy Briana Witmera zkusit i boxlakros a zahráli si proti LCC Ants. A nehráli vůbec špatně a výsledek 12:6 pro LCC je určitě příslibem. Budeme se těšit, že dorazí i na příští kolo JBLL.

Nejvyrovnanější boje přinesla kategorie U13. Se shodným bodovým ziskem 54,5 b. vstupovali do 8. kola domácí Meerkats a „Jižní Město-Plzeň united“. Nejprve ovšem nastoupil k zápasu proti JM/Plz druhý zástupce domácího LCC – tým Ants Blue složený hlavně z hráčů U11, tedy mladších. Blue bojovali statečně, nevzali však favoritovi ani půlbod a prohráli zápas 2:9 i následně nájezdy. Do dalšího zápasu šla Zbraslav proti natěšeným Surikatám, ale diváci viděli naprosto vyrovnaný boj až do konce. První dvě periody skončily remízou a teprve v poslední rozhodly dva góly domácího Matyáše Knotka, Zbraslav stačila už jen snížit a Meerkats slavili těsné vítězství 6:5.

V dalším utkání se střetli favoriti na titul LCC Meerkats a „Jižní Město-Plzeň united“. V první periodě byli domácí herně lepší a měli i víc šancí, ale Dřízhal v brance JM/Plz byl pro ně velkou překážkou a domácí Formánek zachraňoval nakonec aspoň půlbod gólem v poslední minutě. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, žádný z týmů se nedostal do vedení více než o gól a do poslední periody šli domácí s vedením 4:3, když kapitán Formánek přidal svůj druhý gól 5 vteřin před sirénou. Poslední třetina byla více bojem, i když jen s jedním vyloučením, a to na straně domácích. JM/Plz se podařilo vyrovnat, Tobiáš Formánek ale svým třetím gólem, a opět v poslední minutě, strhnul vítězství na stranu domácích Meerkats 5:4.

V posledním zápase dne podlehli LCC Blue Zbraslavi 7:1, a přestože se snažili a bojovali jako vždy, nezískali opět ani půlbod. Oba týmy však vydržely hrát v pořádné průtrži mračen. V tabulce U13 nedošlo fakticky k žádné změně. Meerkats i „Jižní Město-Plzeň united“ získali shodně 8 bodů (Radotínští „tradičně“ prohráli oboje nájezdy... mimochodem ze 16 možných bodů v téhle disciplíně získali pouhé 4!) a mají jich tedy shodně celkem 62,5. Kanadské bodování vede s velkým náskokem domácí Filip Rohlík (65 b.) před Ondrou Mikulkou z JM/Plz (46 b.). Tobík Formánek (LCC Meerkats) se posunul na 3. místo (39 b.). Statistiky najdete zde.
O mistrovi tak rozhodne poslední kolo, které se uskuteční v boxlakrosové aréně LCC Radotín 7. června, už s diváky na tribunách.

Antonín Gottwald
foto Jiří Severa

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa