Lacrosse > Mužský lakros > Známe finálovou dvojici NBLL

Známe finálovou dvojici NBLL

2.5.2011

(dž) - Po zkráceném play-off již známe finálovou dvojici. V následujících dnech budeme svědky opakované účasti z předchozích let. Do finále NBLL se probojoval obhájce titulu Mistra ČR, tým LC Custodes Radotín, a jeho dlouholetý hlavní rival a loňský vícemistr SK Lacrosse Jižní Město. Radotínský tým vzhledem k lepšímu umístění zahájí finálovou sérii doma v radotínské aréně ve středu 4. května v 19:30 hod. Finále bude pokračovat v neděli 8. května ve 20.00 hod v hale na Jižním Městě a případné třetí rozhodující utkání se vrátí zpět na hřiště do Radotína ve středu 11. května.

Semifinále A
LCC Radotín vs. Forfun 13:4 (5:1, 1:1, 5:0, 2:2)
Branky: Skála 5, Košťál 3, Poupě Pe. 2, Poupě Pa., Barák, Loskot – Kostka 2, Klíma, Žipaj

Semifinále B
SK Lacrosse Jižní Město vs. TJ Malešice  9:8 (0:2, 2:3, 4:0, 3:3)

Branky: Nosek 3, Ondráček 2, Došlý, Nováček, Němec, Seiler - Plecitý 3, Podroužek 2, Kos, Mrlík, Butovič

Ve čtvrtek se konalo druhé semifinálové utkání NBLL. V tom prvním si LCC Radotín poradil se čtvrtým týmem základní části LC ForFun v poměru 13:4. Šance byly vyrovnané, obě mužstva vyhrála v základní části svá domácí utkání. Na ochozy usedlo přibližně 130 diváků, kteří se těšili na tvrdý boj o každý míček. Radostnou zprávou pro Jižní Město byl návrat Jakuba Nováčka, který se stal rozhodujícím, ale nepředbíhejme.

Jak už bývá zvykem, první polovina utkání se Jižnímu Město nevyvedla dle představ a útok kolaboval na do té doby vynikajícím brankáři hostů Klokanovi. Během prvních dvou minut druhé čtvrtiny skórovali hosté hned třikrát a stav 0:5 byl pro domácí ještě milosrdný. Do konce poloviny alespoň snížili Němec s Noskem – 2:5.

V další části však Jižní Město soupeře zatlačilo především v přesilovkách a dokázalo skóre obrátit ve svůj prospěch. Naopak malešický útok jakoby se vyčerpal v první půlce. Pomohlo i střídání domácích brankářů. Marek Dobrý se blýskl několika povedenými zákroky. Poslední část poznamenalo především vyloučení Kopfsteina z Malešic, který zbytečně mimo hru krosčekoval domácího Sorokina a „vyfasoval“ trest na 5 minut. Jižňáci toho využili a v té chvíli vedli o branku – 8:7. Malešice, ale opět vyrovnali zásluhou Plecitého (čas 54:35) a drama pokračovalo dál. Hra se přelévala a blížila pomalu do prodloužení, nebýt spasitele pro domácí, a to v hráči Nováčkovi, který si naběhl v prostoru mezi kruhy, kde dostal od Ondráčka výtečnou nahrávku a zavěsil k pravé tyči Tuláčkovy svatyně (čas 57:45). Hosté měli ještě šanci srovnat, ale Dobrý chytil a Jižní Město šikovně podrželo míč do konce utkání a po krásném zápase postoupilo do finále play-off NBLL 2010/2011.

Utkání o 3. místo
TJ Malešice vs. Forfun Radotín  4:1 (3:0, 1:1, 0:0, 0:0)

Branky: Plecitý 2, Tolar, Beran T. - Kretík

Malešice měly po celý zápas navrch, do šancí hráče v černém moc nepouštěli. A když už, Forfun na poslední chvíli slibnou příležitost nějak zazdili. Chyběla přesnost, a často i samotná střelba.

Slibná střela Šrůty z ForFunu se hned na úvod neujala, ale ani na druhé straně pokus Podroužka. Až ve třetí minutě se skóre poprvé hnulo, když malešický Tolar z velké vzdálenosti trefil přes několik hráčů přesně horní růžek Sikovy branky. I nadále byli malešičtí nebezpečnější, radotínští mladíci byli prakticky pořád pod tlakem a zakládat brejky se jim moc nedařilo. Malešice měly alespoň akusticky také převahu v hledišti. Přesto jejich náskok nenarůstal, až v polovině první části zvýšil na 2:0 ze střední vzdálenosti Plecitý, jeho spoluhráč ještě předtím napálil tyč. Zkušenější Malešice vyučovaly hráče v černém především v důrazu a v přesnosti přihrávek. V desáté minutě měl ForFun velkou šanci na snížení, když dostal výhodu dvojnásobné přesilovky. Ale i při ní útočily jen Malešice a jen díky dobrým zákrokům Siky se skóre neměnilo.

Bouři nevole v hledišti pak přineslo vyloučení hráče ForFunu za "příliš mnoho hráčů na ledě", jak oznámil hlasatel. Byť malešický tlak ještě narostl při následné dvojnásobné přesile, přinesl jen smršť střel, ale žádné góly. "Hostům" se však nepodařilo nadějnou ztrátu udržet do poločasu, pár vteřin před koncem měl až moc prostoru Plecitý a s jeho střelou už nikdo nemohl vůbec nic dělat. Ve druhé periodě jako by Malešice trochu zvolnily, k několika šancím se probil ForFun, jenže v té asi největší Waldmann spíš nezakončil než zakončil. Jinak drsná obrana Malešic držela mladé útočníky dostatečně daleko od brány. Pak si diváci mohli zafandit v krátké bitce u střídačky hostů, po které usedli na lavičku hlavní aktéři - Žipaj a Černý, který vyfasoval delší trest. Jenže Žipaj po návratu z trestné lavice opřel svou ránu jen do přilby jednoho z obránců a Torn trefil gólmana. Až Kretík na konci sedmé minuty potrestal špatnou rozehrávku, prošel středem hřiště a vypálil mezi nohy. Po snížení na 1:3 se tak Černý vrátil na hřiště o něco dříve. Jenže naděje na zvrat vzaly v podstatě za své, když Malešice posléze zvýšily na 4:1. A i když se ForFun snažil aspoň o snížení, tímto výsledkem duel už skončil.