Lacrosse > Zimní prvenství míří na Smíchov a do Radotína

Zimní prvenství míří na Smíchov a do Radotína

21.1.2024

Víkend plný lakrosu zažila dvě místa na pražském Jižním Městě. Titul na boxlakrosovém Winter Lax Cupu obhájili hráči LCC Radotín, když ve finále zdolali Zbraslav 8:2. V juniorském dívčím turnaji Prague Sixes Games se ve finále střtetly oba týmy pod hlavičkou Sokola I. Smíchov.

Winter Lax Cup tradičně hostila už od pátku sportovní hala Jižního Města. Čtrnáct týmů bylo rozděleno do čtyřech základních skupin. Ty vyhrály týmy domácího SK, LCC Radotín, Germany A a dalšího radotínského celku Wolves. Ve čtvrtfinálových soubojích však v sobotu Jižní Město podlehlo 6:8 celku Bratislava Bats a hráče Wolves porazila Zbraslav 7:2. Německý výběr a LCC Radotín si postup mezi nejlepší čtyři pohlídali bez problémů.

LC Zbraslav měl před semifinále jen krátký oddech jediného zápasu, přesto vydřel nad celkem Germany A cennou výhru 5:4, ve druhém semifinále porazil Radotín klub ze slovenském metropole 9:6. Neděle patřila zápasům o konečná umístění. Bronz vybojoval německý tým po těsném vítězství 6:5 nad Bratislavou Bats. Finále se stalo kořístí Radotína, který přehrál Zbraslav 8:2 hlavně díky suverénní druhé části a obhájil na turnaji prvenství. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Pavel Došlý z Jižního Města, celkem 20, a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Jeho tým obsadil pátou příčku.

V sobotu odpoledne se hrál v nedalekém areálu Na Šancích v nafukovací hale turnaj Prague Sixes Games. Hráčky do 16 let z Radotína, Smíchova a také z Polska si zkusily disciplínu sixes. Nejdříve se šest týmů utkalo ve dvou tříčlenných skupinách. Zelenou vyhrál celek SIS Flamingo 1, žlutou jejich kolegyně.

Oba smíchovské celky, v nichž se objevily i hráčky z Jižního Města a Brna, zvládly proti radotínských výběrům semifinálové duely. Zápasy o konečné umístění se tak staly paradoxně měřením sil klubových dvojic, ačkoliv u Polek nešlo jen o zástupkyně jednoho klubu. Prvenství z turnaje si nakonec odnesl tým SIS Flamingo 1 hrající v růžovém, který porazil kolegyně s označením 2 celkem jasně 20:9. Nejužitečnější hráčkou Prague Sixes Games se stala Veronika Švecová z vítězného celku.

Text: Pavel Urban