Lacrosse > Ženský lakros > Ženy Radotína jsou druhé v Evropě! - kopie - kopie

Ženy Radotína jsou druhé v Evropě! - kopie - kopie

16.9.2014

(pur) - Víkendový turnaj Ken Galluccio Cup v belgickém Gentu, kterého se zúčastnily mistrovské celky z celé Evropy, vyhrál v ženské kategorii anglický celek Oxton Wirrall. Finálovým soupeřem mu byly české šampionky LCC Girlz, které po porážce 8:11 berou výtečnou druhou příčku.

Radotín nejdříve bez problémů ve skupině porazil týmy Dublin Avengers 14:0 a Norway Allstars 13:0. Ještě v sobotu zvítězily české hráčky ve čtvrtfinále nad švýcarským celkem Wettingen Wild 15:2.

Scénář bojů o medaile se nápadně podobal loňskému turnaji mistryň. Radotínský výběr totiž narazil na německý Hannover. Zatímco loni ale zvítězil český mistr jen těsně 9:8, tentokrát nedal soupeři moc šanci a díky vynikajícímu nástupu (poločas 7:2) si pohlídal jasnou výhru 10:3.

Před rokem se v Gentu radoval z celkového prvenství Oxton, když porazil LCC Girlz poměrně jasně 16:6. Letošní finále se stejným složením zdaleka tak jednoznačné nebylo. Český zástupce Angličankám velmi zatápěl.

Finále hrané na 2x25 minut se po lepším úvodu ze strany Oxtonu začalo dramatizovat v úvodu druhého poločasu. To totiž Girlz zabraly a čtyřmi góly během osmi minut srovnaly na 6:6. Za dalších sedm minut po páté brance Michaely Srchové v zápase Radotín dokonce vedl 8:7! Jenže závěr opět vyšel lépe týmu Wirrall, který nakonec zvítězil 11:8 a obhájil loňské prvenství.

Třetí příčku obsadil Hannover, když v bitvě o bronz snadno smáznul skotský celek Edinburgh Capital 15:4. V konkurenci jedenácti evropských týmů je stříbro radotínských děvčat velkým úspěchem.