Lacrosse > Ženský lakros > Půjčené boty i focení jako z Marsu. Reprezentantky zářily před objektivem

Půjčené boty i focení jako z Marsu. Reprezentantky zářily před objektivem

12.6.2024

Už za měsíc zamíří do Portugalska na mistrovství Evropy. Česká ženská lakrosová reprezentace si závěrečnou fázi přípravy zpestřila minulý týden focením profilových i zábavnějších snímků. Mezi hráčkami už byla i Tereza Kreuzová, která strávila končící sezonu na univerzitě v Americe. Brzy po příletu, bez jediného tréninku, se hodila v den svých narozenin do parády a zamířila před objektiv.

Někdo se drobně líčí, důležité jsou účesy a další nezbytné úpravy, aby holky vypadaly na fotkách co nejlépe. Zrcadlo v šatně je středobodem příprav. Reprezentantky si navzájem pomáhají, půjčují si boty nebo kraťasy. V národním týmu je skvělá a přátelská atmosféra. Jedna z nejzkušenějších hráček Michaela Srchová má s sebou i několikaměsíční dceru.

O snímky se postaral profesionální fotograf David Švarc a podle Kreuzové je skvělé, že se u nás něco takového i v malém sportu, jakým lakros je, děje. „Na univerzitě jsme se taky takhle fotily, bylo to podobné. Je super, že se povedlo něco takového uspořádat i tady. Je příjemné se pak vidět v médiích,“ říká hráčka, která studovala a hrála lakros na univerzitě v Bridgeportu ve státě Connecticut.

Ovšem narozeninový den měla Kreuzová rozhodně pestrý. „O půlnoci jsem přiletěla, ráno jsem si byla zacvičit ve fitku, abych protáhla tělo po letu. Pak jsem se viděla s rodinou. Vždycky, když se vrátím, tak je nejlepší dárek strávit čas s rodinou a letos je to lepší o to, že jsem viděla rovnou i holky tady na focení,“ líčí jedna z opor národního týmu.

Focení si pochvalovala také obránkyně Linda Semeráková: „Rozhodně to byla změna od normálního režimu, takové zpříjemnění kolotoče tréninků. Myslím, že to pro všechny byla zábava,“ přitakává. Po první vlně profilových fotek v modrých dresech přišla uvolněnější část v bílé sadě. „Pozvali nás do místnosti, kde jsem měla pocit, jako kdybych se objevila někde na Marsu,“ směje se Semeráková a dodává: „Místnost byla nastvětlena do národních barev a kolem nás byl kouřový efekt.“

Obě hráčky už vyhlíží mistrovství Evropy, které se bude hrát od 10. do 20. července v portugalské Braze. Český tým čeká přes dvacet let na medaili ze seniorského ME, ale dobrou motivací může být současné reprezentaci juniorský výběr, který loni získal v Praze na evropském šampionátu stříbro. Ostatně Semeráková je jedna z těch, které u toho byly a nyní by ráda navázala.

Kdyby nevyšla medaile, skromnější cíl je umístit se mezi nejlepšími sedmi týmy, to je totiž kvóta evropských zemí, které se zúčastní za dva roky mistrovství světa v Japonsku. „Určitě se těšíme, že budeme moct porovnat síly s ostatními týmy z Evropy a porvat se o místo zaručující účast na světovém šampionátu,“ zmiňuje Semeráková a Kreuzová ji doplňuje: „Máme hodně mladých hráček z úspěšného juniorského týmu, tak se těším, jak vše spojíme dohromady.“

Text: Pavel Urban

Foto: David Švarc

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 454

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 21% 21%