Lacrosse > Ženský lakros > Ženský ligový titul opět získaly hráčky LCC Girlz - kopie - kopie

Ženský ligový titul opět získaly hráčky LCC Girlz - kopie - kopie

8.11.2014

(pur) - Pět měsíců po posledním triumfu v Národníí lize ženského lakrosu (NLŽL) se radotínský tým LCC Girlz může radovat z titulu znovu. V sobotu 8. listopadu si zisk poháru zajistil po finálové výhře 13:7 nad Sokolem I. Smíchov Flamingo. Třetí příčku vybojovalo Jižní Město po vítězství 15:11 nad mladým celkem LCC Chicks.

Za slunečného počasí se nejdříve hrálo utkání o bronz. To bylo v prvním dějství poměrně vyrovnané. Po třiceti minutách vedlo Jižní Město nad Chicks o pouhý gól 6:5. Ale nástup do druhého poločasu vyšel brilantně právě jihoměstskému týmu a během osmi minut se dostal do trháku v poměru 12:6. Mladému radotínskému výběru se už nepodařilo ztrátu stáhnout, a to ani při dvou krátkých přesilovkách při žlutých kartách soupeřek. Jižní Město tak vrátilo Chicks červnovou porážku z posledního duelu o třetí příčku.

Finále začalo rychlým náskokem LCC Girlz 3:0. Smíchovský celek však neskládal zbraně a proti favoritovi statečně bojoval a dokázal si vytvořit i velmi slibné šance. Do přestávky drželo Fiamingo přijatelný stav 3:6. Poslední finále vyhráli Girlz 14:3 a jednoznačně skončilo i vzájemné měření sil před třemi týdny (18:5). Tentokrát se Flamingu dařilo vzdorovat ofenzivní síle radotínského týmu lépe a samo několikrát účelně zasáhlo. Přesto si hráčky Girlz svůj náskok hlídaly a po výhře 13:7 mohly slavit další ligový titul.