Lacrosse > Ženský lakros > Ženský lakrosový tým České republiky nominován mezi 8 nejlepších týmů planety!! - kopie

Ženský lakrosový tým České republiky nominován mezi 8 nejlepších týmů planety!! - kopie

24.12.2020

(ps) Světová lakrosové federace World Lacrosse zveřejnila před Vánoci seznam osmi týmů, které se v létě 2022 zúčastní Světových her v americkém Birminghamu organizovaných jako hry sportů, které zatím nejsou na programu Olympijských her. K nezměrné radosti všech českých lakrosových příznivců je mezi nimi i ženský tým České republiky. Jedná se tak o jeden z největších úspěchů českého lakrosu v dějinách tohoto sportu!

https://worldlacrosse.sport/article/world-lacrosse-extends-invitations-for-womens-lacrosse-competition-at-the-world-games-2022/

Na tuto vrcholnou sportovní akci byly týmy nominovány následujícím způsobem: pět nejlepších celků z posledního MS se kvalifikovalo automaticky (USA, Kanada, Austrálie, Velká Británie a Izrael). Zbylá tři místa obsadily týmy podle kontinentálních šampionátů. A právě na tom evropském, který se konal v roce 2019, skončil český ženský tým hned za týmy z Velké Británie! Z asijské kvalifikace postoupilo Japonsko a z té americké se nominoval tým původních obyvatel Ameriky, zakladatelé lakrosu, Haudenosaunee.

Lakros bude na Světových hrách reprezentován tzv. šestkovou variantou, tedy tou, která by se měla představit i na Olympijských hrách v roce 2028 v Los Angeles.

České ženy a dívky se na posledních třech vrcholných šampionátech představily v tom nejlepším světle, kdy na skvělé výkony dospělého týmu jak na MS v roce 2017, tak na ME 2019, navázaly juniorky na MS 2019 v kanadském Peteborough. Šance českého týmu na historický úspěch tak nemusí být pouze v rovině teoretické. Musíme jen doufat, že epidemiologická situace nenaruší v příštím cca 1,5 roce přípravu týmu.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%