Lacrosse > Ženský lakros > Ženský lakros má přes třicet rozhodčích, polovinu tvoří juniorky

Ženský lakros má přes třicet rozhodčích, polovinu tvoří juniorky

15.9.2021

Ženský lakros má přes třicet rozhodčích, polovinu tvoří juniorky

Školení rozhodčích, které proběhlo v pondělí 13. září na Mrázovce, se neslo v příjemné atmosféře. Celkem byly proškoleny tři desítky rozhodčích, z toho polovina jsou úplní nováčci. Děje se tak díky projektu Komise pro rozhodčí s podporou rozvojového programu výkonného výboru s názvem Svišti.


Nová sezona se rozjede už o víkendu žákovskou ligou. Hned na začátku příštího týdne začne také Národní liga ženského lakrosu v dospělé kategorii. V pruhovaných dresech u toho budou pochopitelně také rozhodčí. Pro mnohé ale půjde o úplnou premiéru s píšťalkou v ruce.


„Potřebujeme nové rozhodčí z řad mladých, a tak jsme spustili projekt Svišti, který se zaměřuje na nové zájemce o pískání ve věku od 15 do 19 let. Upřímně jsme ale nečekali, že se díky tomuto náboru podaří přivést 17 nových uchazeček. Máme velkou radost a cítíme závazek, aby je pískání hlavně bavilo, stejně jako celý projekt,“ říká za Komisi pro rozhodčí její předseda Pavel Urban.


Člen komise a ostřílený mezinárodní rozhodčí Bohdan Fuka hovořil s novými nadějemi rozhodcovského řemesla hlavně o roli a důležitosti sudích na hřišti při zápasech. Z mladých dívek byl vidět zájem a chuť se dozvědět o lakrosu něco nového i z jiného pohledu než znají coby hráčky.

 

Následovalo školení už zkušenějších rozhodčích, které bylo zaměřeno hlavně na poslední úpravy pravidel ženského lakrosu a pohyb rozhodčích na hřišti. Znalost pravidel ještě prověřil na závěr online test. Rozhodčí čeká kromě domácích soutěží jako prověrka už příští víkend také Česko-německý pohár v Radotíně.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269