Lacrosse > Ženské ME se bude hrát příští rok v České republice - kopie

Ženské ME se bude hrát příští rok v České republice - kopie

12.4.2014

(pur) - Další skvělý kousek se povedl českému lakrosu na diplomatickém poli. Mistrovství Evropy žen se bude příští rok v srpnu (6. - 16. 8.) hrát na území České republiky, konkrétně v Nymburce.

Evropský šampionát se dosud hrál téměř vždy společně mužský a ženský. Z důvodu rychle rostoucího počtu států, které se do turnajů zapojují, ovšem byly obě kategorie rozděleny. ME žen tak naváže na poslední šampionát v Amsterdamu z roku 2012 už po třech letech, nikoliv v zažitém čtyřletém cyklu.

Do České republiky se tento vrcholný turnaj vrací po jedenácti letech. Tehdy v Praze na Slavii obsadil domácí výběr čtvrté místo. Také historicky první místrovství Evropy se hrálo v Praze, v roce 1995, tehdy šlo ale pouze o mužskou kategorii. Ženská přibyla až o rok později. Tehdy se ještě šampionát konal každoročně. Ke změně na čtyřletý cyklus došlo právě až po zmíněném turnaji v roce 2004.

Na posledních dvou ME (ve finském Lahti a předloňském v Amsterdamu) skončila česká reprezentace na pátém místě. Naposledy se šampionátu zúčastnilo dvanáct ženských týmů. Za rok v Nymburce by jich mělo být ještě více. V České republice se také konalo mistrovství světa žen, a to v roce 2009.

Česká kandidatura pro příští rok uspěla jen velmi těsně oproti nabídce Izraele. Titul budou obhajovat Angličanky. Mistrovství Evropy v Nymburce naváže na světový šampionát juniorek, který se hraje jen o pár dní dříve (23. 7. - 1. 8.) ve skotském Edinburghu.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 402

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%