Lacrosse > Ženský lakros > Ženská reprezentace se utkala se silnými soupeřkami z Velké Británie

Ženská reprezentace se utkala se silnými soupeřkami z Velké Británie

1.5.2017

Hráčky širšího výběru ženské lakrosové reprezentace se druhý dubnový víkend zúčastnily turnaje Home Internationals ve velšském hlavním městě Cardiffu. Česká republika dostala šanci poměřit své síly s nejlepšími týmy Evropy – Anglií, Walesem a Skotskem.

Jako první se Češky v pátek postavily Anglii, která se na mistrovstvích Evropy i světa pravidelně umisťuje na nejlepších příčkách. S těžkým soupeřem se jim podařilo uhrát výsledek 5:15. V tomto zápase si bohužel kapitánka týmu Anna Lottmann zranila zápěstí a zbytek turnaje už sledovala jen od postranní čáry. Pokud rekonvalescence proběhne hladce, měla by být do Mistrovství světa v Anglii v pořádku a schopna naplno hrát.

Sobotní utkání proti domácím začalo dobře a v prvním poločasu holky nedovolily Walesu výraznější náskok. Do druhé poloviny nastupovaly za stavu 2:5. Ta byla na vstřelené góly úspěšnější na obou stranách, což vedlo ke konečnému výsledku 6:14.

Začátek posledního, nedělního zápasu se Češkám příliš nepovedl. Skotky, které také prohrály oba své zápasy, nenechaly nic náhodě a šly za vítězstvím. Dvě žluté a jednu červenou kartu, které česká reprezentace dostala, znamenaly devět minut oslabení, během kterého jim Skotky odskočily o sedm gólů. Bohužel se Češkám vývoj zápasu nepodařilo zvrátit a prohrály vysoko 2:19.

I když Češky ani jednou nezvítězily, byl pro ně tento turnaj velkou zkušeností. Po půlročním trénování si zahrály první společné zápasy, které pomohly trenérům odhalit silné i slabé stránky týmu, na kterých budou následující tři měsíce pracovat.