Lacrosse > Ženský lakros > Ženská reprezentace na Prague Cupu obsadila první příčku

Ženská reprezentace na Prague Cupu obsadila první příčku

1.7.2017

Poslední červnový víkend proběhl v Dejvicích každoroční turnaj ve fieldlakrosu Prague Cup. V ženské části soutěžila i česká reprezentace, pro kterou to byly poslední zápasy před samotným mistrovstvím světa, které proběhne už 12. –22. července.

Kvalita soupeřek byla velice různorodá. Ve skupině se Češky snadno vypořádaly s univerzitním týmem z Londýna, týmem Great Britain a Dream teamem, který byl poskládaný ze zkušených i mladých nadějných hráček Jižního města a Radotína. S těmito týmy se reprezentaci povedlo vstřelit 47 branek a neinkasovat ani jednu. Nejtěžším soupeřem skupiny pro ně byl americký tým AIST, se kterým remizovaly 6:6. I přes to ale postoupily rovnou do semifinále z prvního místa ve skupině. V neděli ráno je tak čekal zápas proti Holandskému národnímu týmu, který vyhrály 9:1.

Ve finále se Češky potkaly s USA AI. Další americké soupeřky nepodcenily, v zápase od začátku určovaly tempo hry a s přehledem vyhrály 11:4. Vytyčený cíl získat zlaté medaile na Prague Cupu reprezentantky úspěšně splnily.

Po tomto turnaji čekalo hlavního kouče Willa Mraze rozhodnutí o konečném výběru osmnácti hráček, které odjedou na MS do Anglie. „Po dlouhé diskuzi realizační tým rozhodl o soupisce. Vážíme si tvrdé práce a úsilí, které jste vynaložily v průběhu posledního roku, a věřím, že to vedlo k týmu, kterým jsme dnes,“ uvedl Mraz, když zveřejňoval jména vybraných hráček.

 

Výběr 18 hráček

Bartušková Tereza
Blahovcová Adéla
Bradáčová Simona
Dvořáková Kateřina
Hlavsová Jana
Hlavsová Kateřina
Hrazánková Julie
Karnetová Tereza
Laláková Tereza
Lottmann Anna
Malinovská Markéta
Maříková Klára
Ničová Anna
Plecháčková Debora
Raková Kateřina
Srchová Michaela
Sýkorová Tereza
Vrabcová Markéta 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 348

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%