Lacrosse > Ženský lakros > ŽENSKÁ REPREZENTACE JEDE NA DVĚ AKCE SVĚTOVÉ ÚROVNĚ

ŽENSKÁ REPREZENTACE JEDE NA DVĚ AKCE SVĚTOVÉ ÚROVNĚ

25.6.2022

Mistrovství světa se koná na univerzitě v Towsonu ve státě Maryland od 29. června do 9. července. Hned potom se část týmu přesune do Birminghamu (USA) na Světové hry, kde se bude od 7. do 17. července hrát šestková varianta lakrosu.

Na mistrovství světa tým odlétá už v pondělí

Ženský národní tým pod vedením hlavního trenéra Adama Ondráčka a manažerky Barbary Bažantové odjíždí v pondělí 27. června na mistrovství světa do Spojených států amerických. Českou výpravu v USA doplní dvě hráčky - Belle Martire a Tierney Larson, které jsou součástí týmu už od mistrovství Evropy 2019. K týmu se také přidají kondiční trenérka Eva Martire a trenérka obrany a brankářek Shannon Nee. 

Češky jsou nasazené do základní skupiny F, kde je čekají Itálie, Mexiko, Kolumbie a Švédsko, se kterými za poslední roky neodehrály jediný zápas. Podle umístění z posledního MS 2017 v Anglii by nejtěžším soupeřem měla být Itálie, která skončila na 11. místě hned za češkami. Trenér Ondráček ale nepodceňuje žádného ze soupeřů. „Mexiko, Kolumbie i Itálie mají na soupiskách řadu hráček, které působily na amerických univerzitách. Nevíme na jaké herní úrovni budou, ale víme, že to budou těžké zápasy. To bude asi největší rozdíl oproti mistrovství Evropy 2019 v Izraeli, kde jsme základní skupinou proklouzli bez sebemenšího zaváhání.”   

Rozpis základní skupiny

30. 6. 17:00 (SEČ) Česko–⁠Itálie
1. 7. 18:00 (SEČ) Česko–Kolumbie
3. 7. 18:00 (SEČ) Česko–Mexiko
4. 7. 16:00 (SEČ) Česko–Švédsko

Užitečné odkazy

Všechny zápasy sledujte online na ESPN player. Pro nové uživatele nabízejí týden na zkoušku zdarma. 

Na webu mistrovství najdete rozpis, statistiky, informace o týmech a další. 

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku, kde se dozvíte nejaktuálnější informace ze zákulisí českého týmu. 

 

Olympiáda pro neolympijské sporty

Hned po závěrečném dni na mistrovství světa se výběr hráček přesune jižněji do Birminghamu na Světové hry, největší akci pro neolympijské sporty. Lakrosová reprezentace tam jede pod záštitou Českého olympijského výboru, který pro české sportovce zajišťuje vše od ubytování přes vybavení až po mediální servis. 

Na Světových hrách se bude hrát tzv. šestkový lakros SIXES. Hlavním rozdílem je pouhých 6 hráček v poli oproti normálním 10. Hra je celkově rychlejší a časový limit 30 vteřin na střelu zajišťuje atraktivní akce a vysoké tempo po celou dobu zápasu. V této podobě by se jednou mohl lakros objevit i na olympiádě. 

Češky budou soupeřit mezi 8 nejlepšími týmy světa. „Výsledek jde těžko odhadovat, protože v této verzi lakrosu jsme ještě moc mezinárodních zápasů neodehráli, takže se necháme překvapit. Jedeme tam v silné sestavě a samozřejmě se budeme snažit o co nejlepší umístění,” říká trenér Adam Ondráček. 

Rozpis základní skupiny

12. 7. Česko–Japonsko
13. 7. Česko–Austrálie
14. 7. Česko–USA

Užitečné odkazy

Mediální servis pro české sportovce zajišťuje ČOV. Sledujte je na webu, Facebooku a Instagramu, ať vám nic neunikne. Zdali budou k dispozici online přenosy najdete právě tam.

Veškeré informace o akci se dozvíte na webu Světových her

Sledujte nás na Instagramu a Facebooku, kde se dozvíte nejaktuálnější informace ze zákulisí českého týmu. 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169