Lacrosse > Ženský lakros > Reprezentace > 2022 MS a WG Towson, Birmingham, USA > Ženská repre má svůj výběr 2022

Ženská repre má svůj výběr 2022

24.1.2022

Hned po Novém roce se ženská reprezentace sešla ke svému prvnímu letošnímu soustředění. Celý týden tým trénoval pod taktovkou Tierney Larson a Shannon Nee (obě trenérky lax Columbia, USA), které do Prahy přijely předat své drahocené zkušenosti ze zámoří.

Tým trénoval celý týden ve večerním chladném počasí a v sobotu dokonce nazul v Letňanech na ledě brusle a vyměnil lakrosku za hokejku. Vysokou kvalitu hokejového zápasu nelze ani slovy popsat. Branek bylo mnoho, stejně jako pádů a trenér Ondráček byl rád, že se nikdo nezranil.

Larson, která se stala také členkou užšího výběru reprezentace připravujícího se na MS a WG 2022, se krátkého návratu do ČR nemohla dočkat (v roce 2016-2019 byla trenérkou seniorské i juniorské reprezentace). „Moc jsem se těšila, až holky zase uvidím, za ten týden jsem nestihla vidět všechny, ale čeština a vzpomínky naběhly tak rychle, že jsem se sama divila,“ říká čerstvá asistentka trenéra týmu Columbia (Ivy league). „Na mistrovství se hrozně těším! Tenhle tým je unikátní a má ohromnou sílu v tom, že holky spolu můžou každý týden trénovat. Věřím, že dokažeme zase velké věci, přestože v týmu je hodně nováčků. Teď musíme hodně makat a výsledek se dostaví jako odměna.“

Před odjezdem ještě Larson a Nee společně s trenérským týmem zúžili výběr na 24 hráček, které se budou dál účastnit jarní a letní přípravy a na konci června tým pod vedením Adama Ondráčka odjíždí do USA obhajovat nebo vylepšit 10. místo z roku 2017.

Barbara Bažantová


repre.jpg

Loading...

2022 MS a WG Towson, Birmingham, USA

  • 24.1.2022 Ženská repre má svůj výběr 2022

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95