Lacrosse > Ženský lakros > Ženská lakrosová reprezentace zvítězila na turnaji v Hamburku

Ženská lakrosová reprezentace zvítězila na turnaji v Hamburku

15.5.2017

Ženská lakrosová reprezentace odjela druhý květnový víkend na turnaj Five Nations do Hamburku v Německu. Zúčastnily se ho národní týmy z Česka, Německa, Holandska, Rakouska a Švýcarska.

Pro Češky to byl druhý společný výjezd, kde mohly porovnat síly s jinými reprezentačními týmy. Navíc do Hamburku dorazil ze Spojených států amerických i jejich hlavní trenér Will Mraz, který se koučování týmu věnuje hlavně na dálku. Turnaj probíhal formou přátelských utkání a ve dvou dnech všechny týmy odehrály čtyři zápasy – každý s každým. Dva nejlepší se pak znovu setkaly v neděli ve finále, aby se rozhodlo o vítězi celého turnaje.

Prvním soupeřem Češek byly Švýcarky, se kterými se utkaly v sobotu ráno po sedmihodinové jízdě autem předchozí den. S přehledem je porazily 14:4. V sobotu odpoledne je pak čekal těžší soupeř – Německo. Ale ani v tomto zápase nezaváhaly a vyhrály 9:5. Vítěznou náladu si Češky udržely i do dalšího dne, kdy porazily nejprve Rakousko 11:1 a potom Holandsko 12:5.

Druhým nejlepším týmem byly Němky. Prohrály jediný zápas, ten s Českou republikou, a tak se tyto dva celky znovu střetly v nedělním finále. Češky ale hodlaly obhájit svou výhru z předchozího dne a první poločas ovládly 5:0. Německo se ve druhé polovině snažilo dotahovat a postupně náskok našich reprezentantek snižovalo, ale na první místo to nestačilo. Ve finále Češky zvítězily 6:4.

Místo medailí si každá hráčka českého národního týmu domů odvezla pár sportovních ponožek, ale hlavně mnoho zkušeností a motivace k dalším společným výkonům. Příští měsíc se tým zúčastní domácího turnaje Prague Cup, kde bude mít možnost svou formu potvrdit.

Reprezentační tým děkuje firmě Hertz za zvýhodněné poskytnutí aut pro dopravu do Hamburku.

Fotogalerii z turnaje najdete zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192