Lacrosse > Interkros > Soutěže > Dětské soutěže > Ukončení letošních dětských interkrosových lig

544kB

Posledním turnajem v náhradním termínu o víkendu 13. - 14. června skončily letošní dětské interkrosové

ligy v kategoriích do 9, 11, 13 a 15 let. Ligu jistě ovlivnila koronakrize, kvůli které byly zrušeny turnaje

v březnu, dubnu a květnu, a tak místo obvyklých 8 turnajů se odehrálo turnajů jen 6.

Turnaj proběhl s omezeními vyplývajícími ze současných  hygienických opatření, ale naštěstí mohl být již

celkový počet přítomných osob do 500 a ten určitě překročen nebyl. Časový rozvrh akce byl naplánovaný

tak, aby týmy další kategorie přicházeli až po té, co skončí vyhlášení ligy předešlé kategorie.

Vítězi ligy 2019-2020 v dětských kategoriích jsou po tomto posledním turnaji tyto oddíly:

Nejužitečnější hráč liga: Viktor Hoščuk, Sokol Spořilov; 98 bodů

Nejlepší brankář ligy: Veronika Královcová, SK Lacrosse Jižní Město; 29,5 bodu na turnaj

Nejlepší brankář ligy: Matyáš Mikulka, Slunečnice; 20,5 bodu na turnaj

Letošní ročník přinesl další nárůst týmů, zejména v lize do 13 let, které se letos zúčastnilo již 10 týmů.

V lize do 9 let se zase objevilo mnoho malých nadějí, často ještě předškolního věku. Liga do 11 let byla

naopak tak vyrovnaná, že až díky výsledkům posledního turnaje Sokol Libuš smazal 3 bodový náskok

Sokola Spořilov a nakonec ligu o 1 bod vyhrál.

Nárůst týmů přinesl i větší počet rodičů a fanoušků a s tím spojené menší organizační problémy. Také

jsme museli řešit i jeden vážnější incident mezi dospělými (bohužel se ukázalo, že se jednalo o

pokračování nevraživosti přineseného z hlediště juniorského boxlakrosu). Něco takového nepatří do

žádného sportu, natož dětského. Vedení dětských soutěží následně přijalo opatření, jejichž dodržování

se bude striktně vyžadovat, stejně jako lepší posuzování prohřešků proti pravidlům interkrosu.

Závěrem nutno poděkovat všem trenérům, za vedení svých týmů, a také všem rozhodčím, bez kterých

by již nešlo turnaje v současné míře zorganizovat.