Lacrosse > Mužský lakros > Zápasem LCJM vs. ForFun začala v hale na Jižním Městě letošní NBLL

Zápasem LCJM vs. ForFun začala v hale na Jižním Městě letošní NBLL

4.3.2014

V prvním utkáni NBLL 2014 přivítali hráči Jižního Města soupeře z ForFun.

LC Jižní Město vs. ForFun 13:1 (3:1,3:1,2:0,5:1)

Na soupisce JM si svou ligovou premiéru odbyli junioři Kryštof Novák a Ben Lavallee a nevedli si vůbec špatně.

Na soupice FF se zase objevil matador Julius Kóša a bylo na něm vidět, že má hru stále v ruce. Pětice posil z bratislavských Bats do tohoto zápasu ještě nezasáhla, ale až se tak stane, budou jistě výraznou posilou radotínského týmu.

Výborné výkony předváděli oba brankáři – domácí Čekal i Šamalík v brance hostí. Hlavně domácí brankář se blýskl několika skvělými zásahy a svůj tým jednoznačně podržel.

Skóre zápasu otevřel v 5. minutě zápasu Došlý po asistenci M. Řezníčka. Ve 14. minutě přidal druhou branku Kytka. 23 vteřin před koncem 1. čtvrtiny si JM vzalo oddechový čas. Následnou rozehrávku využil Černík po asistenci Došlého a upravil tak skóre na 3:1 (za FF snižoval Klíma).

Podobný scénář měl konec druhé i třetí čtvrtiny, kdy Došlý připravil gólovou šanci Ondráčkovi respektive Jáchymovi Plecháčkovi.

Začátek třetí čtvrtiny byl ve znamení potyčky Ondráčka z JM a Stankovského z FF. Oba si vysloužili vyloučení ho konce utkání.

ipsal i Karel Schaffner, posila ze zaniklé Slavie Praha. Celkem pět branek za zápas má na kontě Jáchym Plecháček, jenž se tak stal bezkonkurenčně nejlepším střelcem zápasu.