Lacrosse > Ženský lakros > Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné - kopie

Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné - kopie

12.4.2011

Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné - kopie
Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné - kopie

Šestnáct týmů, které budou v Radotíně bojovat od 28. 4. do 1. 5. o vítězství v 18. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského, zná své soupeře v základních skupinách. Ty byly rozlosovány ve středu 6. dubna.

Memoriál Aleše Hřebeského je největším boxlakrosovým turnajem v Evropě. Zúčastní se ho týmy z devíti zemí. Letošní turnaj bude navíc pro mnoho účastníků přípravou na nadcházející mistrovství světa, které bude hostit stadion Slavie v Edenu od 21. do 28. května 2011.

Pro losování základních skupin Memoriálu byly týmy rozděleny podle předchozích výsledků a předpokládané výkonnosti do čtyř košů. Z těch pak starosta hostitelského TJ Sokol Radotín Miroslav Knotek, prezident Českého svazu mužského lakrosu Pavel Sedlák, prezident České lakrosové unie Roman Pokorný a starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík vylosovali následující čtveřice pro základní část turnaje:

Skupina A Love You to Death (CAN), TJ Malešice (CZE), German Gents (GER), ForFun (CZE)
Skupina B LCC Radotín (CZE), LC United (USA), Nationals (SVK), Vienna Cherokees (AUT)
Skupina C SK Lacrosse Jižní Město (CZE), Nova Scotia Privateers (CAN), 1Lacrosse Riggers (IRL), Turku Titans (FIN)
Skupina D Megamen Boston (USA), London Knights (ENG), LC Slavia Praha (CZE), Old Dogs Plzeň (CZE)

Ve skupině A jsou favority kanadský tým Love You to Death, doplněný několika talentovanými hráči z Německa, a TJ Malešice. Překvapit může i tým ForFun, který podává dobré výkony v Národní boxlakrosové lize a Memoriálu se jako celek účastní poprvé.

Dominujícím týmem skupiny B bude zřejmě domácí LCC Radotín. Vloni skončil na turnaji druhý, když podlehl ve finále kanadským Green Gaels, kteří se letos turnaje neúčastní.

Skupina C bude patrně nejvyrovnanější. Sešly se v ní tři týmy, jejichž vzájemné zápasy budou jistě napínavé. Český vicemistr SK Lacrosse Jižní Město byl sice nasazen do nejvyššího výkonnostrního koše, ale jeho poslední výkony v lize zůstávají trochu za jeho pověstí. Kanadský tým z Halifaxu, Nova Scotia Privateers, sice nepatří v Kanadě k úplné špičce, ale té české se určitě vyrovná. Třetí vzadu, irští 1Lacrosse Riggers, mají v kádru řadu reprezentantů, kteří se chystají na MS a určitě mají v turnaji vysoké ambice.

Favoritem skupiny D jsou Megamen Boston, tým který obhajuje vítězství z let 2008 a 2009. Jejich loňskou účast, stejně jako účast týmů LC United a Nova Scotia Privateers, vloni překazil mrak popela z islandské sopky Eyafjallajökull a s tím související omezení letecké dopravy nad Evropou. Megameni si tak po loňském půstu určitě dělají zálusk na další titul. I v druhém zahraničním týmu ve skupině, London Knights, se představí reprezentanti pro MS, tentokrát Angličani. Uvidíme, jak se s touto konkurencí poperou české týmy, LC Slavia a LC Old Dogs Plzeň, které se pohybují ve středu tabulky české ligy.

Zápasy ve skupinách začínají na lakrosovém stadionu TJ Sokol Radotín (Vykoukových 622/2, Praha-Radotín) ve čtvrtek 28. dubna odpoledne. Turnaj vyvrcholí semifinálovými zápasy v neděli 1. května (ve 12.30 a 13.30) a finále od 17 h. Na diváky ale čeká kromě zápasů i další program, hlavně sobotní exhibiční utkání mezi reprezentací ČR a výběrem zahraničních All Stars, exhibice dětí a ženského lakrosu nebo divácké soutěže o atraktivní ceny.

Celý průběh turnaje bude možné sledovat živě na www.net-tv.cz a vybrané zápasy také na www.sport.cz. Podrobnější informace o turnaji najdete na www.lcc-radotin.cz.

Ondřej Mika

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%