Lacrosse > Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné

Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné

12.4.2011

Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné
Základní skupiny boxlakrosového Memoriálu Aleše Hřebeského jsou jasné

Šestnáct týmů, které budou v Radotíně bojovat od 28. 4. do 1. 5. o vítězství v 18. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského, zná své soupeře v základních skupinách. Ty byly rozlosovány ve středu 6. dubna.

Memoriál Aleše Hřebeského je největším boxlakrosovým turnajem v Evropě. Zúčastní se ho týmy z devíti zemí. Letošní turnaj bude navíc pro mnoho účastníků přípravou na nadcházející mistrovství světa, které bude hostit stadion Slavie v Edenu od 21. do 28. května 2011.

Pro losování základních skupin Memoriálu byly týmy rozděleny podle předchozích výsledků a předpokládané výkonnosti do čtyř košů. Z těch pak starosta hostitelského TJ Sokol Radotín Miroslav Knotek, prezident Českého svazu mužského lakrosu Pavel Sedlák, prezident České lakrosové unie Roman Pokorný a starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík vylosovali následující čtveřice pro základní část turnaje:

Skupina A Love You to Death (CAN), TJ Malešice (CZE), German Gents (GER), ForFun (CZE)
Skupina B LCC Radotín (CZE), LC United (USA), Nationals (SVK), Vienna Cherokees (AUT)
Skupina C SK Lacrosse Jižní Město (CZE), Nova Scotia Privateers (CAN), 1Lacrosse Riggers (IRL), Turku Titans (FIN)
Skupina D Megamen Boston (USA), London Knights (ENG), LC Slavia Praha (CZE), Old Dogs Plzeň (CZE)

Ve skupině A jsou favority kanadský tým Love You to Death, doplněný několika talentovanými hráči z Německa, a TJ Malešice. Překvapit může i tým ForFun, který podává dobré výkony v Národní boxlakrosové lize a Memoriálu se jako celek účastní poprvé.

Dominujícím týmem skupiny B bude zřejmě domácí LCC Radotín. Vloni skončil na turnaji druhý, když podlehl ve finále kanadským Green Gaels, kteří se letos turnaje neúčastní.

Skupina C bude patrně nejvyrovnanější. Sešly se v ní tři týmy, jejichž vzájemné zápasy budou jistě napínavé. Český vicemistr SK Lacrosse Jižní Město byl sice nasazen do nejvyššího výkonnostrního koše, ale jeho poslední výkony v lize zůstávají trochu za jeho pověstí. Kanadský tým z Halifaxu, Nova Scotia Privateers, sice nepatří v Kanadě k úplné špičce, ale té české se určitě vyrovná. Třetí vzadu, irští 1Lacrosse Riggers, mají v kádru řadu reprezentantů, kteří se chystají na MS a určitě mají v turnaji vysoké ambice.

Favoritem skupiny D jsou Megamen Boston, tým který obhajuje vítězství z let 2008 a 2009. Jejich loňskou účast, stejně jako účast týmů LC United a Nova Scotia Privateers, vloni překazil mrak popela z islandské sopky Eyafjallajökull a s tím související omezení letecké dopravy nad Evropou. Megameni si tak po loňském půstu určitě dělají zálusk na další titul. I v druhém zahraničním týmu ve skupině, London Knights, se představí reprezentanti pro MS, tentokrát Angličani. Uvidíme, jak se s touto konkurencí poperou české týmy, LC Slavia a LC Old Dogs Plzeň, které se pohybují ve středu tabulky české ligy.

Zápasy ve skupinách začínají na lakrosovém stadionu TJ Sokol Radotín (Vykoukových 622/2, Praha-Radotín) ve čtvrtek 28. dubna odpoledne. Turnaj vyvrcholí semifinálovými zápasy v neděli 1. května (ve 12.30 a 13.30) a finále od 17 h. Na diváky ale čeká kromě zápasů i další program, hlavně sobotní exhibiční utkání mezi reprezentací ČR a výběrem zahraničních All Stars, exhibice dětí a ženského lakrosu nebo divácké soutěže o atraktivní ceny.

Celý průběh turnaje bude možné sledovat živě na www.net-tv.cz a vybrané zápasy také na www.sport.cz. Podrobnější informace o turnaji najdete na www.lcc-radotin.cz.

Ondřej Mika

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193