Lacrosse > Mužský lakros > Základní část NFLL: statistiky a fakta

Základní část NFLL: statistiky a fakta

30.10.2018

Základní část NFLL: statistiky a fakta

Přestože statistika nuda je, rozhodně před nadcházejícím superfinále NFLL, do kterého se v letošním ročníku probojoval loňský vicemistr LCC Wolves a rakouský šampion Vienna Monarchs, neuškodí shrnout si nejdůležitější statistické údaje. 

Nejúspěšnějším týmem základní části Národní fieldlakrosové ligy se stal radotínský klub LCC Wolves, který stejně jako jeho superfinálový rival prošel základní částí se zápisem 9 výher, 1 porážka. LCC Wolves je zároveň týmem s nejlepším útokem (157 vstřelených branek) a nejlepší obranou (66 inkasovaných gólů). Je zajímavostí, že kladnou bilanci vstřelených gólů oproti gólům obdrženým mají rovněž pouze týmy LCC Wolves a Vienna Monarchs, když další účastníci mají skóre záporné (LC Jižní Město -7, Kosynierzy Wroclaw -8, Bratislava Tricksters -19 a Ravens Brno -79).

Co se týče kanadského bodování, nejvíce bodů (49) nasbíral stejně jako loni Tomáš Knotek z LCC Wolves, následovaný svým spoluhráčem Matějem Barákem s 39 body. Bronzovou pozici obsadil wroclawský střelec Jan Rydzak s 36 body. Zcela totožné je i pořadí nejlepších střelců soutěže: Knotek, Barák, Rydzak. Pokud jde o nejlepší ligové nahrávače, pomyslná koruna by připadla vídeňskému Adrianu Balaschovi (20 asistencí), kterému k titulu nejlepšího nahrávače stačilo pouze 7 odehraných utkání. Druhým nejlepším nahrávačem se stal radotínský Tomáš Procházka (19 asistencí, který odehrál dokonce ještě o jedno utkání méně). Pomyslnou bronzovou příčku obsadil nejlepší střelec soutěže, Tomáš Knotek (15 asistencí). Celkově se v základní části letošního ročníku NFLL dokázalo bodově prosadit 95 hráčů (oproti 119 loňským, kdy se však soutěže zúčastnil o jeden celek více).

Zajímavá je statistika úspěšnosti zákroků brankářů. Vezmeme-li v potaz pouze brankáře s 3 a více odehranými zápasy, může se nejlepší procentuální úspěšností (63 %) pochlubit brankář Kosynierzy Wroclaw Dawid Zajac, následovaný vídeňským Cédricem Gfrererem (59 %) a Jiřím Zadražilem z Jižního Města (56 %).

Vienna Monarchs jsou spolu s LCC Wolves na špici tabulky nejslušnějších týmů soutěže, když obě mužstva shodně obdržela tresty v celkové době 33,5 minuty. Ve prospěch vídeňských však mluví nižší počet osobních faulů (25 oproti 31). Nejtrestanějšími celky soutěže jsou brněnští Ravens s 72,5 trestnými minutami a bratislavští Tricksters s 86,5 trestnými minutami; dlužno podotknout, že se do této statistiky značnou měrou podepsalo vzájemné utkání zmiňovaných celků, ve kterém bylo uděleno celkem 21 trestů do konce utkání. Pokud bychom odečetli tyto tresty udělené do konce utkání, byl by nejtrestanějším týmem soutěže loňský mistr LC Jižní Město s 50,5 trestnými minutami. Je zajímavostí, že LC Jižní Město bylo nejvíce provinivším se mužstvem též v loňském ročníku, kdy však navzdory této nepříznivé statistice dokázalo získat mistrovský pohár.

Titul „zlého muže“ základní části NFLL letos připadnul brněnskému obránci Petru Olšovskému s celkem 12 trestnými minutami (0 technických faulů + 10 osobních faulů), následovaného kapitánem Tricksters Martinem Kramárem (1+10) a jeho bratislavským spoluhráčem Pavolem Dubněm (3+7). Pro zajímavost lze doplnit, že Petr Olšovský byl nejtrestanějším hráčem soutěže i v loňském ročníku, kdy se však o pomyslnou trofej musel podělit s dalšími dvěma hráči.

-jnp-

www.czlakros.cz

Právě se hraje

 

Anketa

Chcete hrát soutěž sixes (NLSM) i na jaře souběžně s NBLL?
Celkem hlasů 172