Lacrosse > Mužský lakros > Začíná nový ročník Národní fieldlakrosové ligy

Začíná nový ročník Národní fieldlakrosové ligy

21.5.2012

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(pch) - O víkendu 26. a 27. května se na hřišti AFK Kbely v Praze 9 odehrají první čtyři utkání nového, v pořadí již 21. ročníku Národní fieldlakrosové ligy.

Novinkou letošní soutěže je účast rakouského mužstva Vienna Monarchs a rozšíření soutěže o finálové utkání, v němž se o titul mistra České republiky střetne první a druhé mužstvo po základní části.

Čtveřici pražských celků (vítěze loňského ročníku TJ Malešice, vicemistra SK Lacrosse Jižní Město, čerstvého mistra ČR v boxlakrosu LCC Radotín a LC Slavii Praha) doplní kromě již zmíněného vídeňského týmu ještě mužstvo ze Slovenska Bratislava Tricksters.

Mírným favoritem soutěže, kterou zakončí finálové utkání dne 14. října 2012, je TJ Malešice. Rozšíření ligy o nový tým z Rakouska slibuje zvýšení konkurence ve středu tabulky. Poslední roky se výkonnost jednotlivých družstev vyrovnává, a tak lze očekávat velmi zajímavá utkání.

Soutěž se hraje o víkendech vždy na jediném hřišti, takže divák může vidět špičku tuzemského lakrosu na jednom místě. Výjimkou je LCC Radotín, který svá utkání odehraje na vlastním hřišti (Ke Zděři, Praha 5), většinou v úterý od 19.00 hodin. První herní víkend proběhne 26. a 27. května a další následuje hned 2. a 3. června. Vzhledem k nadcházejícímu Mistrovství Evropy (od 21. do 30. června) a Mistrovství světa do 19 let (od 12. do 21. července) si na další pokračování NFLL budeme muset počkat až do 25. a 26. srpna, kdy se všechny týmy sejdou na utkání ve Vídni. Následující herní víkend 15. a 16. září pořádá Bratislava a 29. a 30. září se mužstva utkají opět v Praze. Vyvrcholením letošního ročníku NFLL bude finálová Superneděle dne 14. října 2012.

Petr Chmelař

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 286