Lacrosse > Mužský lakros > Začíná nadstavbová část box lakrosové ligy

Začíná nadstavbová část box lakrosové ligy

1.3.2010

(mi) - Úvodním zápasem mezi obhájcem titulu LCC Radotín a LC Pardubice bude v úterý 2. 3. zahájena jarní část Národní box lakrosové ligy. Po podzimní základní části se jedenáct účastníků soutěže rozdělilo do dvou výkonnostních skupin, ve kterých se rozhodne o nasazení do závěrečného play-off.

P1050015.jpgV horní, „zlaté“ skupině jsou prvním týmem Custodes Radotín, vítěz NBLL v posledních čtyřech letech, který určitě patří k největším favoritům i v letošním ročníku. Tým absolvoval zimní kondiční přípravu, ve které nechyběly ani běžky, a hru trénoval v nové městské hale v Radotíně.

Cíle pro jaro jsou podle trenéra Patrika Procházky dva – uspět na tradičním Memoriálu Aleše Hřebeského v silné konkurenci zámořských týmů a samozřejmě prodloužit vítěznou sérii v NBLL.

Druhý loňský finalista – TJ Malešice – se v poslední době zlepšuje a letos si jistě brousí zuby na post nejvyšší. Pokud by to vyšlo, bylo by to vítězství po dlouhých 13 letech. V malešickém týmu je řada mladých hráčů, kteří se rychle zlepšují. Spolu se zkušenými Martinem Mrlíkem a Tomášem Beranem budou velmi pravděpodobně patřit k největším konkurentům radotínských Custodů.

Mladý radotínský celek ForFun si splnil postupný cíl už postupem do zlaté skupiny. Ten si vybojoval až v posledním zápase základní části, když zvítězil nad SK Lacrosse Jižní Město.

Do jarní části vstupuje ForFun s cílem obsadit čtvrté místo, a vstoupit tak do play-off z výhodné pozice. Je celkem pravděpodobné, že se mu to může podařit, pokud si tým udrží na hostování kvalitní hráče z LCC Radotín i pro play-off.

P1150132.jpgSK Lacrosse Jižní Město, vítěz NBLL z let 2000–2005, prochází generační obměnou a pokud chce pomýšlet na nejvyšší příčky, bude se zřejmě muset poohlédnout po zahraničních posilách pro vyřazovací část. Podobně tomu bylo ve finále ligy v roce 2008, ve kterém v týmu Jižního Města nastoupili dva Kanaďani, a Jižní Město podlehlo LCC Radotín až v prodloužení pátého zápasu.

„Veteránský“ radotínský tým Falcon Millionaires drží stabilní formu a vzhledem k tomu, že se jedná o mužstvo s nejvyšším věkovým průměrem, je to celkem pochopitelné. Cílem Falconů je také umístění do čtvrtého místa, ale budou to mít o mnoho těžší než v minulých letech. Konkurence sílí a mladé týmy jako ForFun či SK Lacrosse Jižní Město budou zcela jistě nepříjemnými soupeři.

Posledním týmem zlaté skupiny jsou Pardubice, jediný mimopražský celek mezi elitou. Pardubičtí jako jedni z mála disponují pro zimní přípravu krytou halou a to by mohla být v úvodu nadstavby jejich výhoda. Jestli to tak bude, se ukáže už v úterý v zápase s LCC Radotín.

Spodní „stříbrná“ skupina zahajuje jarní část 13.–14. 3. turnajem v Praze. O konečné pořadí na 7.–11. místě budou bojovat týmy Old Dogs Plzeň, LC Slavia Praha, LC Highlanders, LK Kroměříž a Bats Bratislava.

Nejbližší zápasy
2. 3., 19.00, LCC Radotín – LC Pardubice
12. 3., 19.00. ForFun – TJ Malešice
14. 3., 16.00. LCC Radotín – Falcon Millionaires

Všechny tři zápasy se hrají na hřišti TJ Sokol Radotín, Vykoukových 622/2, Praha-Radotín.

Kompletní rozpis Národní boxlakrosové ligy najdete na zde a na www.lcc-radotin.cz. Videoreportáže z vybraných zápasů NBLL najdete na www.videosport.cz.

Jan Barák, Ondřej Mika

foto Ondřej Mika, Leoš Novák, www.lcc-radotin.cz

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%