Lacrosse > Mužský lakros > Začíná Evropská lakrosová liga 2011

Začíná Evropská lakrosová liga 2011

6.9.2011

Začíná Evropská lakrosová liga 2011
Začíná Evropská lakrosová liga 2011

(jb) - Již tento víkend 10. a 11. září odstartuje v Bratislavě prvním turnajem letošní ročník Evropské lakrosové ligy (ELL). Po loňském pilotním ročníku, kterého se účastnilo celkem 80 hráčů, byl zájem o účast v tomto novém projektu skoro dvojnásobný. Celkem 150 hráčů z devíti evropských zemí bylo na základě draftu rozděleno do šesti týmů, které se na čtyřech turnajích utkají o celkové prvenství.

Značný nárůst zájemců přidělal starosti organizátorům, kteří ve snaze umožnit většině z nich účast v lize vytvořili nakonec šest týmů namísto původně zamýšlených čtyř. To s sebou přineslo problémy se zajištěním manažerů a trenérů pro nově vzniklé týmy. Ale podařilo se. Představme si tedy stručně jednotlivé účastníky ELL 2011.

Tým Bats Bratislava, vedený manažerem Viliamem Čulmanem, bude spoléhat především na čtveřici reprezentantů z letošního mistrovství světa v Praze – Marka Dobrého, Pavla Došlého, Aleše Veselého a Jamieho Plunketta.

Tým ELL Blue, vedený dlouholetým kapitánem LCC Radotín Jiřím Pecharem, potáhnou především hráči z radotínských mužstev – Jiří Pešek, Jiří Loskot a Jiří Košťál.

Oporami týmu ELL Orange by měli být Martin Bartuška, Pavel Poupě, Tomáš Žipaj a Vojtěch Schaffner. Manažerem a trenérem ELL Orange je Roman Pokorný, též trenér české reprezentace.

Manažer Leoš Novák vstupuje do ELL s týmem LC Bison Radotín a netají se nejvyššími ambicemi. Za tento tým nastoupí hráči mnohonásobného mistra České republiky LCC Radotín – Petr Poupě, Tomáš Říha, Radek Skála a také bratři Adam a Martin Kostkové.

Pátým týmem ELL jsou plzeňští Old Dogs, kteří vsadili především na nadějné mladíky. V jejich základní pětici nalezneme hned tři hráče juniorského věku – brankáře Jakuba Mareše a hráče Adama Střechu s Matějem Barákem. Tyto mladíky doplňuje zkušený Emil Moravec.

Posledním, šestým týmem jsou pražští Prague Sports, které na lavičce povedou kolegové z reprezentace Miroslav Knotek a Pavel Semerák. Mezi základní kameny svého týmy si vybrali brankáře Dominika Siku a v poli budou spoléhat především na střelecké schopnosti Dominika Peška a Jana Skokana. Tuto dvojici doplňují především Tomáš Beran s Jakubem Říhou.

ELL se hraje turnajovým způsobem a finále se uskuteční 22. října od 19 hodin v Radotíně.

Turnaje ELL 2011
10.–11. září v Bratislavě
17.–18. září v Radotíně
15.–16. října v Plzni
21.–22. října v Radotíně

Informace, rozpisy zápasů a výsledky naleznete na www.europeanlacrosseleague.eu.
Zápasy můžete sledovat živě nebo ze záznamu na www.net-tv.cz.

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%