Lacrosse > Mužský lakros > Začíná 22. Memoriál Aleše Hřebeského

Začíná 22. Memoriál Aleše Hřebeského

22.4.2015

Začíná 22. Memoriál Aleše Hřebeského

Jedenadvacet týmů z patnácti zemí se představí na 22. ročníku Memoriálu Aleše Hřebeského, který začíná 22. dubna 2015 v Radotíně.

Na turnaj sice nedorazí obhájci trofeje z loňska, Kahnawake Rapids, ale i tak bude kvalita týmů špičková. Kromě domácího LCC si na nejvyšší místa brousí zuby zejména kanadské týmy. Green Gaels mají na soupisce hvězdu NLL Gavina Prouta a řadu dalších zvučných jmen. Nova Scotia Privateers bude držet Chet Koneczny a pozadu nezůstanou ani Pioneers z Vancouveru, kteří dosud dvakrát skončili pátí. Nejvyšší ambice mají i Megamen, za které nastoupí Jamie Plunkett a Brian Tyacke a řada mladých amerických hráčů.

Zlepšuje se i kvalita evropských týmů. Už série přípravných zápasů European Indoor Lacrosse Invitational hraná minulý víkend naznačila, že Finové a Izraelci se už dotáhli na evropskou špičku, a ani německá reprezentace, která bere turnaj jako přípravu na záříjové Mistrovství světa v boxlakrosu, nebude slabým týmem.

Na turnaji se představí tři nové týmy. Regina Heat z kanadského Saskatchewanu bude soupeřem domácích ve skupině a jejich zápas následuje hned po zahajovacím ceremoniálu, který se koná ve středu 22. dubna 2015 od 19 hodin. Poprvé se zúčastní tým ze Švédska – Helan Går Lacrosse. Tým doplní mladí čeští hráči, stejně jako Istanbul Sultans. V jejich dresu pod tureckou vlajkou nastoupí řada zkušených Američanů.

Turnaj slibuje spoustu zajímavých utkání a jedním z diváckých vrcholů bude i páteční exhibiční zápas mezi výběry Evropy a Severní Ameriky, který začíná ve 20 hodin.

Celý turnaj budete moci sledovat živě na Playo.tv. Podrobný rozpis a další informace najdete na www.AHMemorial.cz. Finále se koná v sobotu od 20 h.

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272