Lacrosse > Mužský lakros > Za šest dnů odjíždí do zámoří největší výprava v historii českého lakrosu

Za šest dnů odjíždí do zámoří největší výprava v historii českého lakrosu

3.9.2015

Za šest dnů odjíždí do zámoří největší výprava v historii českého lakrosu

Na září se chystá největší invaze lakrosových hráčů z Česka do USA a Kanady!

Kromě seniorské reprezentace, která sní svůj sen o bronzu z Mistrovství světa v boxlakrosu 2015, se na zkušenou do Kanady vydávají také hráči U 19, aby změřili své síly na U19 World Lacrosse Challenge v Ontariu. Celá výprava tak bude čítat přes 70 lidí a letadlo do Varšavy, odkud pak skupina míří do Toronta, se bude muset jednou otočit, aby všechny účastníky pobralo.

Juniorský výběr se ve dnech 11. až 13. září zúčastní turnaje na území Šesti národů, v němž změří síly jedenáct tůmů. První utkání čeká naše mladíky 11. září od 11.00 hod. místního času s americkým výběrem asociace USIL.

Po turnaji junioři doprovodí seniorský tým na WILC v Syracuse, kde mají v plánu ještě několik přátelských utkání s místními týmy. 26. září pak turné zakončí exhibičním turnajem U17 s kanadským a irokézským výběrem.

Senioři vyrážejí za obhajobou čtvrtého místa z Prahy a každý z nich v hlavě nepochybně hýčká sen o bronzu. Ale to bude těžké. Hned první ostré utkání na mistrovství bude rozhodovat o všem - soupeřem je totiž Anglie, která má asi největší potenciál postavit se Čechům do cesty za lepším umístěním.

Tým je poskládán z velezkušených hráčů, jako je M. Mrlík, P. Došlý nebo P. Poupě, ale i talentovaných mladíků – D. Peška se zkušeností v kanadské juniorské lize, J. Výmoly nebo T. Čekala. 

Českou seniorskou reprezentaci vede osvědčený tým složený z hlavního kouče Jima Veltmana a asistentů Troye Cordingleyho, Romana Pokorného, Pavla Semeráka a Jiřího Maliny.

Z turné bychom měli na stránkách lacrosse.cz zveřejňovat pravidelné zprávy a v pravém sloupci se už teď objevil odkaz na blog, v němž účastníci turné budou moci přímo sdělovat své zážitky.

Petr Chmelař (s použitím textu Pavla Semeráka pro All Stars Lax)

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272