Lacrosse > Ženský lakros > Za mořem odstartovala profesionální National Lacrosse League - kopie

Za mořem odstartovala profesionální National Lacrosse League - kopie

10.1.2011

Kyle RossKyle Ross
Kyle Ross
Chet KonecznyChet Koneczny
Chet Koneczny
Mike PoulinMike Poulin
Mike Poulin

Do akce se tak dostali rovněž češí reprezentanti Kyle Ross, Chet Koneczny, Mike Poulin a také kandidát reprezentace Ryan Benesch.

Kyle Ross si odbyl premiéru v dresu Toronto Rock, které zvítězilo doma nad Edmontonem 13:7. Kyle, který je známý svoji fyzickou hrou, se tentokrát držel trochu zpátky a do statistik si namísto očekávaných trestných minut připsal pouze jednu střelu a dva sebrané míče, což je více než pozitivní!

Mike Poulin přispěl vynikajícím výkonem v brance Calgary Roughnecks k domácímu vítězství nad Bufalo Bandits v poměru 10:9. Čelil 47 střelám a především v poslední periodě, kdy hráči Buffala měli výraznou převahu, předvedl několik výborných zákroků a dovolil hostujícím hráčům vstřelit jediný gól.

Ryan Benesch, Kanaďan s českými předky jež je horkým kandidátem na místo v sestavě českého týmu pro květnové mistrovství světa, si v utkání Minnesota – Rochester připsal dvě branky a tři příhry. Na vítězství to ale nestačilo, neboť Rochester vyhrál v prodloužení 11:10.

V neděli večer se pak v přímém souboji utkali Mike Poulin a Chet Koneczny, když Calgary nastoupilo v Everettu, na předměstí Seattle, proti týmu Washington Stealth. Chet Koneczny se den předtím v Coloradu do sestavy svého týmu nevešel, ale v domácím utkání již nastoupil. Pouze připomínám, že loni Chet pravidelně nastupoval za Orlando Titans, které ale po sezóně ukončilo činnost a tak v rozebíracím draftu si Cheta vybral obhájce titulu Washington.

Samotné utkání se vyvíjelo velmi zajímavě, neboť první periodu vyhráli hosté z Calgary 6:2. Druhou naopak domácí tým stejným poměrem branek, a tak v polovině utkání byl stav 8:8. Druhá polovina pak nabídla velmi vyrovnanou hru s vynikajícími zákroky obou brankářů. Stejně jako Poulin, tak i anglický reprezentant Matt Roik předvedl několik opravdu zázračných zákroků. Český reprezentant v druhé polovině utkání dovolil domácím útočníkům vstřelit pouze tři branky, zatímco Roik pět. Calgary si tak připsalo druhé vítězství během dvou dnů, tentokrát v poměru 13:11. Nás může těšit, že na obou měl výrazný podíl právě Mike Poulin. Chet Koneczny odehrál v obraně velmi dobré utkání – na plochu chodil pravidelně při rovném počtu hráčů na ploše. Důsledně plnil defenzivní pokyny trenéra, takže ihned po zisku míče chodil střídat. Z tohoto pohledu proto překvapilo, když se v oficiálním zápisu objevil jako střelec jedné z branek. Bohužel, za vyrovnaného stavu ke konci utkání byl pokaždé na ploše, když Calgary vstřelilo rozhodující dvě branky.

Příští týden s pak můžeme těšit na další pikantní souboj českých adeptů - to když do Washingtonu přijede Minnesota. Pravděpodobnost soubojů Ryan Benesch vs. Chet Koneczny bude proto podstatně větší než tomu bylo tentokrát.

 

Pavel Semerák, New York

 

.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 269