Lacrosse > Mužský lakros > Z letošního ročníku NFLL zbývají dohrát tři utkání – o vítězi se rozhodne v nedělním superfinále

Z letošního ročníku NFLL zbývají dohrát tři utkání – o vítězi se rozhodne v nedělním superfinále

7.10.2012

Vienna Monarchs v. Jižní MěstoVienna Monarchs v. Jižní Město
Vienna Monarchs v. Jižní Město

(pch) - V neděli 14. října od 15.00 hod. se na Atletickém stadionu Slavie Praha ve finále 21. ročníku české ligy ve fieldlakrosu (dnes Národní fieldlakrosová liga) utkají týmy TJ Malešice a LCC Radotín.

Na složení finálové dvojice už nic nemůže změnit ani předposlední utkání základní části, které proti sobě tři dny před finále svede oba finálové soky. V konečném pořadí totiž nerozhoduje celkové skóre, ale pouze vzájemná utkání daných družstev, a v tomto parametru třetí adept na finále, Jižní Město, které sice v současnosti díky celkovému skóre vede tabulku, tahá v souboji s oběma konkurenty za kratší konec – s Radotínem obě utkání prohrálo a s Malešicemi má ze vzájemných zápasů horší brankovou bilanci.

Obhájci titulu z Malešic do utkání vstupují jako mírní favorité. Kromě vítězství v prvním souboji obou soupeřů v základní části, který přinesl vynikající a dynamický lakros, stojí za malešickými hráči rekordní historická bilance 8 titulů. Co se týče počtu titulů jim na paty šlape jen Jižní Město, které ve dvacetileté historii fieldlakrosové ligy získalo celkem sedm titulů, včetně toho historicky prvního v roce 1992. O zbývajících pět se podělily týmy Radotína (3, poprvé v roce 2000, pak v letech 2001 a 2007) a Plzně (2, poprvé v roce 1993 a poté v roce 1995).

I na druhém konci tabulky se situace překvapivě zdramatizovala – a to v důsledku rozhodnutí KDK ČSML, která jako trest za hromadnou bitku v utkání Slavie s Tricksters oběma mužstvům odebrala 3 body. Oba týmy se tak dostaly na dostřel zatím posledním vídeňským Monarchs, kteří se v posledním utkání základní části střetnou právě s Tricksters. Díky rozhodnutí KDK ČSML dostalo toto utkání, které ještě před týdnem vypadalo jako utkání z povinnosti, zcela nový rozměr. Pokud totiž Tricksters prohrají (a v prvním utkání ve Vídni je Monarchs porazili 10:4), nastane poměrně nevídaná situace, v níž budou mít všechna tři mužstva na 4. až 6. místě shodně 6 bodů.

V takovém případě by o konečném pořadí rozhodovala minitabulka mezi těmito týmy, z níž paradoxně nejlépe vyjde Slavia s 9 body, pak Monarchs se 6 body a Černý Petr v podobě posledního místa by zbyl na Tricksters. Takový zvrat KDK určitě nepředpokládala! Pokud by totiž k odpočtu bodů nedošlo, Tricksters by si i přes případnou prohru s Monarchs udrželi 4. příčku, Slavia by skončila pátá a Monarchs šestí!

Petr Chmelař
Foto Petr Tahal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 169