Lacrosse > Mužský lakros > Wolves zlepšili produktivitu a výrazně přehráli Jižní Město B

Wolves zlepšili produktivitu a výrazně přehráli Jižní Město B

17.3.2013

Již podruhé během šesti dnů se v naší nejvyšší boxlakrosové soutěži potkaly dva nejmladší týmy – radotínští LCC Wolves hostili na svém stadionu naděje Jižního Města.

V prvním utkání zvítězili Wolves až v prodloužení, a tak se čekalo, zda na domácím hřišti přehrají svého soupeře jednoznačněji.

Oba týmy vstoupily do utkání se změnou na brankářském postu. Zatímco v brance Jižního Města nahradil zkušeného Malinu mladíček Tomáš Čekal, v brance domácích se naopak představil zkušený Jiří Pešek. Již ve 3. minutě se prosadil Patrik Procházka a domácí se ujali vedení. To však bylo z jejich strany na dlouhé minuty vše. Za Jižní Město vyrovnal ve dvanácté minutě krásnou střelou z dálky Filip Kreuz, který spolu s Markem Kytkou a Tomášem Veselým po celé utkání táhl většinu akcí hostů. Wolves hráli v první periodě hodně nepřesně, v obraně málo důrazně a mohli děkovat Jiřímu Peškovi, že skóre zůstalo vyrovnané.

Ve druhé periodě se dvakrát zapsal do střelecké listiny domácí Tomáš Sedlák, který dobře spolupracoval s Jakubem Výmolou. Ve čtvrté minutě došlo i na slavnostní okamžik, střídání brankářů Wolves a poděkování Jirkovi Peškovi za výkony v letošní sezoně. Po návratu Jakuba Mareše ukončil Pešek letošní účinkování v NBLL.

Hned na počátku třetího dějství se po krásné křížné přihrávce Tomáše Sedláka prosadil Matěj Barák, který nastoupil po zranění ke svému prvnímu zápasu a vnesl do útoku Wolves potřebný pohyb a důraz. Třetí čtvrtina se domácím vyvedla náramně a dalšími brankami Nováka, Procházky a Bergmana odskočili na rozdíl šesti branek.

V závěru utkání již docházeli hostům síly a Wolves snadno dokráčeli k vítězství 10:1. Hattrick dokončil Patrik Procházka a po brance přidali Bergman s Výmolou.

„V zápase se vyznamenali hlavně brankáři,“ říká navrátilec do sestavy Wolves Matěj Barák. „Náš Kuba Mareš udržel čisté konto a i Tomáš Čekal chytal výborně. V poslední čtvrtině zneškodnil hned čtyři mé sólové nájezdy. Oba budou jistě za pár let chloubou českého lakrosu.“

„Naše obrana hrála velmi dobře a nenechala soupeře střílet z nebezpečných pozic. V útoku se nám zezačátku nedařilo, běhali jsme zmateně a dost nespolupracovali. V druhé půlce už to bylo lepší,“ pokračoval M. Barák.

V dalším zápase přivítají LCC Wolves v pondělí 18. 3. od 19.30 h na svém stadionu LC Slavii Praha.