Lacrosse > Mužský lakros > Wolves s přehledem vyhráli druhý turnaj ELL 2013

Wolves s přehledem vyhráli druhý turnaj ELL 2013

22.9.2013

foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mikafoto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika

(jb) – Radotínští Wolves se na druhém turnaji ELL představili v kompletní sestavě a kromě úvodní periody s Custodes, kterou prohráli 3:5, všechny ostatní vyhráli, a získali tak do celkového součtu 17 bodů. Znát byla především účast Jirky Košťála a Martina Hodaně, kteří v úvodním turnaji chyběli. Wolves předváděli v útoku velmi pestrou hru plnou pěkných kombinací a dobře jim fungovala i obrana se spolehlivým Jakubem Marešem v brance.

Wolves – Pietro Filipi 15:7 (5:3, 4:1, 6:3)
V úvodním duelu začali lépe hráči Pietro Filipi a v šesté minutě vedli 3:1. To však bylo z jejich strany vše. Wolves zpřesnili hru a chytrými kombinacemi rozebírali obranu soupeře. Čtyřmi brankami v rychlém sledu otočili vývoj první periody a celkem v poklidu si ve zbytku utkání dokráčeli k jasné výhře. Pietro Filipi mají co do národností nejpestřejší tým, takže jim ve srovnání s Wolves chyběla sehranost, navíc postrádali dva klíčové hráče z minulého turnaje, Seana Gibsona a Klause Hauera.

Custodes – Deutschland Adler 18:15 (3:6, 6:8, 9:1)
V zápase dvou nejúspěšnějších týmů z berlínského turnaje ELL měli dlouho navrch hráči z Německa. Vyhráli první třetinu, pak se ale Custodes probudili a srovnali na 8:8. Poté ale zase dominovali Němci, po dvou třetinách vedli 14:9 a zdálo se, že oplatí Custodům porážku z prvního turnaje. Domácí však na poslední periodu poslali do branky Dominika Siku a nadechli se k velkému zvratu. Především dvojice Radek Skála a Petr Poupě byla k neudržení, byli u všech devíti branek, které Custodes nasázeli do branky soupeře v závěrečné třetině, a dovedli tak Custodes k cennému vítězství.

Deutschland Adler – Pitro Filipi 18:8 (5:4, 7:1, 6:3)
Hráči Pietro Filipi byli zdatným soupeřem Adleru jen v první periodě, jejíž závěr však takticky nezvládli. Sedmnáct sekund před sirénou ještě Jan Rydzak vyrovnal na 4:4, ale v samotném závěru ještě povolili skórovat Jamiemu Plunkettovi, a ztratili tak naději na zisk prvního půlbodu. V dalším průběhu už německý tým jasně dominoval. Střelecky se prosadil především Plunkett, autor šesti branek.

Wolves – Custodes 15:12 (3:5, 7:3, 5:4)
V úvodní periodě posledního sobotního zápasu se hattrickem prosadil Radek Skála a Custodes v této části hry zvítězili 5:3. Ve druhé části se naopak velmi dařilo Jirkovi Loskotovi, který čtyřmi zásahy přispěl k obratu a vedení Wolves 10:8 po druhé periodě. To však Wolves během prvních dvou minut třetí třetiny velmi rychle ztratili, když se za Custody trefili Vojta Weiss a Petr Poupě. Wolves rozhodli o svém vítězství čtyřmi brankami v řadě v posledních čtyřech minutách. Dvakrát se prosadil opět Jirka Loskot, který těžil z chytrých nahrávek Matěje Baráka a celkem se v zápase trefil do branky soupeře šestkrát.

Wolves – Deutschland Adler 13:5 (3:2, 3:1, 7:2)
V úvodním duelu nedělního programu, který rozhodoval o celkovém vítězství ve druhém turnaji ELL, se hodně jiskřilo. Celkem pochopitelně, v sázce byla odměna pro vítěze ve výši 3000 Kč a také dar od sponzora ELL, restaurace Sokolovna, poukázka na jídlo a pití pro každého hráče vítězného týmu.

O vítězství v první, velmi vyrovnané periodě rozhodl pouhých 16 vteřin před jejím koncem Jirka Loskot po přihrávce Matěje Baráka. Ve druhé periodě pokračovala mírná převaha radotínských, s jejichž rychlými kombinacemi si obrana Adlers často nevěděla rady. Střelecky se za německý tým prosadil pouze Jamie Plunkett, když v poslední minutě korigoval na 4:7.

Tentýž hráč však na počátku závěrečné periody neudržel nervy na uzdě a na verbální provokaci Jiřího Košťála reagoval velmi nevybíravě a za vyvolanou rvačku byl spolu s Jirkou Loskotem vyloučen do konce utkání. Tím svůj tým velmi oslabil a Wolves si již v poklidu dokráčeli pro jasné vítězství.

Custodes – Pietro Filipi 11:14 (4:6, 2:6, 5:2)
V závěrečném zápase se dočkali domácí diváci nepříjemného překvapení, když Custodes podlehli po matném výkonu týmu Pietro Filipi. V úvodní periodě se za tým PF dvakrát trefili Tonda Gottwald a Brandon Boccellari, a výrazně tak přispěli k zisku prvního bodu za vyhranou periodu.

I ve druhé části hry měli PF navrch a obrana Custodes působila velmi špatným dojmem a když svůj den neměl ani gólman Dylan Cowman, byl rozdíl ve skór na konci druhé periody již šestibrankový.

Až v samotném závěru zapnuli vítězové berlínského turnaji na vyšší obrátky. Stačilo to však pouze na zkorigování výsledku. Tým Pietro Filipi tak k radosti manažera Radima Jaska získal cenný skalp a čtyři body.

Na třetím turnaji 5 a 6.  10. se v Radotíně představí již všechny týmy v kompletních sestavách, včetně zámořských posil, a naznačí tak před závěrečným play-off svou skutečno sílu.

Pořadí po dvou turnajích
1. Wolves – 21,5 bodu
2. Deutschland Adler – 20,5 bodu
3. Custodes – 19 bodů
4. Pietro Filipi – 11 bodů

Záznamy všech utkání naleznete na www.net-tv.cz. Výsledky a statistiky na www.europeanlacrosseleague.eu. Fotogalerie je zde.

Jan Barák

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 345

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%