Lacrosse > Mužský lakros > Wolves porazili Jižní Město a mají jistotu Final Four

Wolves porazili Jižní Město a mají jistotu Final Four

12.11.2021

Radotínští Wolves si ve vypjatém utkání zajistili účast v prosincovém Final Four výhrou nad domácím celkem Jižního Města, když nad ním zvítězili těsně 10:9. Momentálně se tak s 12 body nachází na třetím místě za druhými Pardubicemi, za kterými zaostávají o 6 bodů. Jižní Město má po osmi odehraných zápasech bodů 8, a náleží mu proto čtvrtá příčka.

Jižnímu Městu chyběla v první periodě potřebná bojovnost a tah na bránu. Úvodní patnáctiminutovka se tak odehrála pod taktovkou Wolves, kteří ji bez větších potíží ovládli 5:1. Dvakrát se prosadil Brian Witmer, hattrick během ní stihl zkompletovat talentovaný Lukáš Kučera.

V druhé periodě začali jihoměstští hráči lépe pokrývat radotínskou rozehrávku a dovolili Wolves o polovinu méně střel. Scházela jim ale lepší koncovka, a druhá čtvrthodina hry tak nepřinesla větší změnu ve skóre. Oba týmy přidaly po jedné trefě a do kabin odešly za stavu 6:2 pro Radotín.

Do třetí a čtvrté nabídla mnohem vyrovnanější průběh. Jižní Město začalo prosazovat svoji hru, dařilo se mu jak v obranné fázi, tak té útočné a ve 49. minutě dokázalo vyrovnat. „O poločase jsme si řekli, čeho se musíme vyvarovat a co musíme začít dělat. Docela se nám to povedlo pak ukázat na hřišti,“ potvrdil brankář Tomáš Čekal. Wolves se ale vyrovnáním nedali rozhodit a během 29 vteřin opět odskočili do vedení 8:7, které postupně navýšili o tři góly.

Drama vyvrcholilo v závěrečných šesti minutách. Nejdříve se za domácí celek trefil Tomáš Veselý, kontaktní gól na 9:10 následně přidal Will Macdonald. V čase 59:49 mu navíc Radotínští nabídli trestné střílení, když špatně vystřídali. Střelu Garretta Goshorna ale skvěle ramenem vykryl Josef Slavík. Poslední vteřiny si pak Wolves už pohlídali a oslavili důležitou výhru směrem k semifinále. „Na konci už nebyl dostatek sil, zase jsme začali ztrácet, vrátili jsme se k těm chybám, které jsme dělali na začátku, a to nás to utkání stálo,“ doplnil jihoměstský gólman.

Nakonec je nutno vyzdvihnout individuální statistiky a výkony hráčů. Skvěle zachytali oba gólmani – Josef Slavík pokryl 85 % střel, Tomáš Čekal jen o 8 % méně. Nejproduktivnějším hráčem v poli byl pak s bilancí 2+4 Jan Huleš.

Foto a text: Kateřina Hrubá