Lacrosse > Mužský lakros > Wolves obhájili titul NFLL

Wolves obhájili titul NFLL

6.11.2019

Víkendovým turnajem „Final Four“ byla zakončena letošní fieldlakrosová liga. Oba semifinálové zápasy byly celkem jednoznačné. V tom prvním porazili Wolves brněnské Ravens 14:2 a ve druhém zvítězili hráči Jižního Města na polským Development Team 8:3.

V nedělním zápase o bronzovou medaili se rozhodlo až v dramatické koncovce. Polský tým po celý zápas celkem bezpečně vedl, ale v závěru se Ravens začali dotahovat, až se jim v 56. minutě podařilo vyrovnat na 6:6. Celý zápas pak čtyři vteřiny před koncem rozhodl Jakub Koter z Poland Development team a polský tým tak získal třetí příčku, Ravens se umístili na čtvrté.

Finálové utkání bylo velmi dramatické. Až do 20. minuty byl rozdíl pouze jednobrankový, Wolves vedli hlavně díky třem brankám Tomáše Knotka 4:3. V dalším průběhu zápasu se obhájcům tuitulu podařilo odskočit až na 7:3, když sedmou branku vstřelil Martin Pech nádhernou zadovkou. V té době se zdálo, že Wolves v poklidu dokráčejí k dalšímu titulu. To byl však velký omyl. Hráči Jižního Města nesložili zbraně a během pěti minut dokázali vstřelit pět branek a otočili tak vývoj zápasu ve svůj prospěch. V těchto chvílích se naplno projevila absence mnoha zkušených hráčů Wolves, kteří nemohli do finálového zápasu nastoupit, nově složená obrana dělala mnoho chyb pramenících z nezkušenosti a nesehranosti.

V nervózní koncovce se nakonec přiklonilo štěstí k Wolves, když v 53. minutě srovnal Matouš Tilšer a pět minut před koncem vstřelil vítěznou branku Tomáš Procházka.

Wolves dovedla k vítězství zejména trojice zkušených hráčů, Hodaň, Barák, Procházka a skvělý výkon podal v brance Josef Slavík, který byl také vyhlášen nejlepším hráčem Wolves ve finále.

Z týmu Jižního Města vynikali především Došlý a Řezníček.