Lacrosse > Mužský lakros > Wolves jednoznačně porazili Malešice

Wolves jednoznačně porazili Malešice

4.4.2019

Páteční večer v radotínské lakrosové aréně patřil druhému domácímu vystoupení LCC Wolves, kteří přivítali pražského rivala TJ Malešice. Tento zápas živě přenášela internetová platforma TVCOM.CZ a přímo z ochozů stadionu sledovala skupina převážně domácích fanoušků.

Od začátku zápasu se hrál poměrně zajímavý lakros se slibnými akcemi na obou stranách, ale první gól padl až v páté minutě. Hostující Ondřej Podroužek procedil míček mezi betony radotínského Viktora Bláhy; využil tak přihrávku zpoza branky a zaváhání obrany Wolves. S odpovědí přispěchal hned záhy domácí Jan Polák, který se prosmýkl za obranu a skokem do brankoviště překonal Aleše Klokana v brance hostí střelou ke vzdálenější tyči. Vzápětí na trestnou lavici putoval domácí Pavel Srch za podražení. Už to vypadalo, že Wolves oslabení ubrání, ale malešický Michal Hužvár prostřelil domácího brankáře v okamžiku, kdy trest vypršel. To bylo ale z malešických holí pro tuto čtvrtinu vše. Zato Wolves se trefili ještě třikrát – nejprve Tomáš Jasek prošel obranou jako nůž máslem a jeho gól přinesl vyrovnání. Později Tomáš Hájek nekompromisně zakončil dobře sehrané přečíslení dva na jednoho a ke konci periody přidal ještě jeden zásah Vojtěch Vošmik.

Po zahájení druhé části hry se hrálo téměř pět minut bez branek, ale pak začali úřadovat hosté, Ondřej Podroužek nejprve nachytal radotínského brankáře, který se domníval, že soupeř bude přihrávat za branku, a Jindřich Plecitý přidal zanedlouho druhý zásah po individuální akci, a srovnal tak na 4:4. Následovala přesilová hra Wolves, kterou využil tvrdou střelou k tyči Štěpán Friedl. To bylo pro první polovinu utkání vše. Wolves odcházeli do šaten s hubeným jednogólovým náskokem.

Ihned po velké přestávce se činil Tadeáš Němec. Nejprve vyhrál vhazování a pak si naběhl středem hřiště za obranu soupeře na přihrávku Štěpána Friedla a přesně zakončil. Za minutu přidal další zásah Šimon Kučera, který využil špatné rozehrávky hostí a z breakové situace mířil přesně do růžku branky. Následovalo snížení Malešic, Jan Adamiec propasíroval míček mezi nohama Josefa Slavíka, který nastoupil za Wolves do branky na druhou polovinu zápasu. Další branka padla po střele radotínského Pavla Srcha a po následné strkanici putoval na trestnou lavici domácí Jan Polák, který vyfasoval 2+2 minuty za nesportovní chování. Dlouhou přesilovou hru se Malešicím podařilo využít až v samotném závěru, kdy Ondřej Podroužek napodobil svého kolegu z týmu a zakončil se štěstím mezi nohy gólmana. Dlouho se pak hrálo bez branek, obrany obou týmů hrály tak, že útočníky nepouštěly do vyložených šancí a se zbytkem střel si poradili brankaři. Ještě před koncem čtvrtiny se prosadil Pavel Srch, který zopakoval svou předchozí akci a uzavřel skóre po třetí třetině na 9:6.

V posledním dějství začal jasně dominovat domácí tým. Mladíci z Wolves vypadali, že mají sil na rozdávání, s chutí kombinovali a pohybem přehrávali viditelně umdlévající Malešice. Nejprve se štěstím skóroval Šimon Kučera, když jeho střela tečovala hůl obránce a skončila v brance. Během následujících čtyř minut přidali Wolves další čtyři góly. Jakub Lukáš dokonce nastřílel rovnou hattrick: jedna branka padla po individuální akci, další po sólu přes celé hřiště a ta poslední z přesilové hry po pěkné kombinaci do odkryté branky. To, aby byl hattrik čistý, překazil Štěpán Friedl, který mezi Jakubovy góly vměstnal svůj druhý úspěch. S končící přesilovou hrou zkorigoval na 14:7 Jan Adamiec. Poslední tři minuty zápasu přinesly ještě čtyři branky, Pavel Srch se blýskl dvěma úspěchy, přičemž ten druhý zaznamenal z přesilové hry a Tomáš Jasek jeden. V závěru utkání kosmeticky upravil na konečných 17:8 Kamil Trhlík.