Lacrosse > Mužský lakros > Wolves i podruhé porazili Slavii

Wolves i podruhé porazili Slavii

3.5.2013

(jb) – Pouhé tři dny po skončení Memoriálu Aleše Hřebeského nastoupili radotínští Wolves k dalšímu utkání NBLL, a to proti Slavii.

Zpočátku působili unaveně a Slavia se snadno dostala do vedení. Když ve 24. minutě zvyšoval Michal Kompas již na 5:0, nevsadil by zřejmě nikdo z přítomných diváků na úspěch domácích ani korunu. Radotínští mladíci však zachovali chladnou hlavu, stále se snažili o pestrou hru plnou pohybu a přihrávek a postupně se také začali prosazovat střelecky. Do konce druhé periody se mezi střelce zapsali Novák s Halodou a upravili poločasový stav na 2:5.

Ve třetí periodě se oba týmy trefily pouze jednou, a tak šli slávisté do poslední periody se stále nadějným vedením 6:3. Stačilo však pouhých šest minut a po brankách Petra Nováka, Marka Halody a Matěje Baráka bylo vyrovnáno. Vzápětí vrátil vedení na stranu hostů Ondřej Sochna. To však bylo ze strany Slavie vše.

Pět minut před koncem vyrovnal pěknou střelou zdálky Franta Dolejší a pomalu se začalo schylovat k prodloužení. Do konce základní hrací doby chybělo 16 vteřin, když radotínský Rosťa Zapletal na útočné polovině zaváhal a míč získali hosté. Po následném oddechovém času se slávisté pokusili rozhodnout utkání se šesti hráči v poli. Hned jejich první přihrávku však skvěle vystihl Matěj Barák. Jeho pokus přes celé hřiště ještě branku Slavie minul, ale Barák odražený míč sám doběhl a vzápětí ho poslal napodruhé do opuštěné branky – 8:7. Do konce hrací doby chyběly 3 vteřiny.

Wolves tak prodloužili úspěšné jaro, ve kterém podlehli pouze týmům ForFun a Jižnímu Městu „A“.