Lacrosse > Mužský lakros > Wolves definitivně třetí, Bats si sobotní výhrou vylepšili bilanci

Wolves definitivně třetí, Bats si sobotní výhrou vylepšili bilanci

16.11.2021

Wolves definitivně třetí, Bats si sobotní výhrou vylepšili bilanci
Wolves definitivně třetí, Bats si sobotní výhrou vylepšili bilanci

Wolves se vstříc svým posledním zápasům vydali až na Slovensko. Konkrétně je o víkendu čekaly dva zápasy proti Bats na netradičním hřišti v Devínské Nové Vsi nedaleko Bratislavy. A to jim, nutno poznamenat, dělalo v prvním utkání problémy.

„Většinu z našeho týmu překvapilo hlavně to hřiště, protože jsme tady většina ještě nikdy nehráli, takže jsme si na to museli nejdřív trochu zvyknout. Taky si myslím, že ty odražený balony nám kvůli tomu moc nešly,“ poznamenal v rozhovoru Lukáš Kučera. 

Wolves se navíc během první půle prosadili jen dvakrát oproti bratislavským Bats, kteří rozvlnili síť za zády gólmana Slavíka rovnou jedenáctkrát. A i přestože se následně jejich výkon zlepšil, nezvládli radotínští hráči tuto výraznou gólovou ztrátu stáhnout a sobotní duel prohráli 10:18.

„První dvě periody nám vůbec nesedly, myslím, že jsme dali dva góly. Sice jsme docela stříleli, ale gólman nám to celkem čapal, a v obraně nám to taky moc nešlo. Řekl bych, že třetí a čtvrtou periodu jsme se maličko chytli, spíš tu čtvrtou. Tam jsme, myslím, i na skóre vyhráli a možná, kdybychom celou dobu hráli jako tu čtvrtou, tak by to bylo trochu lepší,“ zhodnotil utkání Kučera.

Z individuálních statistik musíme vyzdvihnout šestibodového Denise Engliše (5+1) s Peterem Patzkem (2+4), pětibodového Ivana Černáka (2+3) s Lukášem Kučerou (3+2) a radotínského Ondřeje Strieblika, který podstoupil všech čtyřiatřicet face-off, z čehož 24 vyhrál.

Touto prohrou se navíc připravili o možný skok vzhůru ligovou tabulkou. Pokud by totiž v obou zápasech zvítězili za 3 body a Pardubice následně prohrály na Jižním Městě, mohli se Vlci posunout díky lepšímu vzájemnému skóre na druhé místo. 

Druhý zápas byl pak méně šťastný pro Bats, kteří nedokázali navázat na výkon z předešlého dne a v posledním zápase letošního ročníku NBLL se museli smířit s prohrou 8:12. „Byl to dobrý zápas, myslím ale, že jsme trochu sundali nohu z plynu oproti včerejšku. Obrana nebyla taková,“ dodal bratislavský Wyatt Johnson. Čtyřbrankový náskok Wolves vytěžili z pilné střelby – své protivníky přestříleli 94:58 a sebraných míčů, kterých zaznamenali celkem 47. Jejich nejlepším střelcem se pak stal velezkušený Emil Moravec, který skóroval čtyřikrát. Hattrick přidal Lukáš Kučera. Naopak o osm gólů Bats se postaralo osm různých hráčů.

Díky třem bodům za jednu výhru a druhou výhru mají Wolves jisté třetí místo a nadějný vyhlídky směrem do semifinále. V něm se totiž už stoprocentně vyhnou Custodes. O tom, s kým se 4. prosince střetnou ale ještě jasno není. O posledním semifinalistovi rozhodne až poslední zápas mezi Jižním Městem a Pardubicemi, který je na pořadu ve čtvrtek 18. listopadu a bude vysílán živě na našem YT kanálu.

Kateřina Hrubá

Bats Bratislava vs. LCC Wolves 8:12 (2:4, 4:4, 1:3, 1:1)

LCC Wolves vs. Bats Bratislava 10:18 (1:3, 1:6, 2:5, 6:4)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193