Lacrosse > Mužský lakros > Wolves získali první body

Wolves získali první body

12.10.2016

(jt) Druhou říjnovou neděli se na umělé trávě FC Zličín střetli v historicky prvním vzájemném utkání nováčci letošní fieldlakrosové ligy. Radotínští „mladíci“ v dresech Wolves narazili na brněnské Ravens. Vzhledem k tomu, že ani jeden ze soupeřů zatím v dosavadním průběhu soutěže nebodoval, dal se očekávat poměrně vyrovnaný, oboustranně bojovný a možná i trochu nervózní výkon s cílem nějaký ten bodík pro své barvy konečně získat.

Velkou neznámou bylo, jak se tým Wolves vypořádá s absencí svých klíčových hráčů z předešlého průběhu soutěže. Matěji Barákovi totiž skončilo hostování a Dominik Javorský v sobotním utkání utrpěl zranění, které ho vyřadí ze hry nejspíš na několik následujících měsíců. Současně probíhající JBL, kde ve své kategorii účinkují také někteří mladší hráči Wolves, rozhodně trenérovi situaci se skládáním týmu neusnadnila.

Lepší vstup do zápasu se povedl právě radotínským, kdy se ve druhé minutě ujali zásluhou Tomáše Knotka vedení. Následovala pak poměrně dlouhá část hry, kdy se hráčům na obou stranách při útočném snažení příliš nedařilo. Teprve v desáté minutě se po nahrávce Jiřího Smetany prosadil brněnský Kvapil. První perioda pak zásluhou branek Tomáše Sedláka v jedenácté a Tadeáše Němce v poslední minutě vyzněla 3:1 ve prospěch Wolves.

Vyrovnaný průběh pokračoval i v následující části hry. Nejprve brněnský Ševčík v čase 25:48 snížil na rozdíl jediného gólu, na což až o deset minut později reagoval Lukáš Pliml. S vyrovnaným skóre této části hry se nechtěl zcela spokojit trenér domácích. Vzal si tedy v poslední minutě oddechový čas, aby svým svěřencům sdělil představu ohledně taktické varianty, která by vedla k pokud možno úspěšnému pokusu o branku v síti Ravens. Realizace této myšlenky se však hráčům z Radotína vůbec nepovedla a po ztrátě míče a rychlém protiútoku soupeře naopak inkasovali.

Reparát Wolves složili při identické situaci na konci třetí čtvrtiny, kdy se trefil Emil Moravec. Tomuto gólu předcházela v čase 44:10 branka z lakrosky Daniela Knotka a dvě trefy Tomáše Knotka v padesáté a šestapadesáté minutě. Za hosty se jednou trefil Daniel Bezecný.

Poslední část hry přinesla již jen po jedné trefě na každé straně. Jiskřičku naděje pro svůj tým vykřesal v čase 70:53 Jiří Adamec, když snížil na rozdíl tří gólů. Poslední slovo měl však o tři minuty později Emil Moravec, který upravil skóre na konečných 9:5 z pohledu „Vlků“.

Na obou stranách je třeba vyzvednout výkony obou brankářů. Jejich statistiky jsou samozřejmě ovlivněny nižší kvalitou útočníků než s jinými soupeři, ale úspěšnost zákroků 61 % u brněnského Lubomíra Jirků i 75 % na straně mladého Jana Poláka stojí jistě za zmínku.