Lacrosse > Mužský lakros > Pohár WLC 2014 zůstal opět doma

Pohár WLC 2014 zůstal opět doma

27.1.2014

Domácímu týmu LCJM „A“ se podruhé za sebou podařilo vyhrát domácí turnaj.

Letos se turnaje v 11 týmech zúčastnilo 180 hráčů z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Francie a Kanady.  V jedenačtyřiceti  zápasech padlo 320 branek, které za víkend vidělo více než 500 diváků. Čekalo se, zda některý tým překvapí, a dostane se do finále na úrok dvou největších favoritů, rivalů z ČR – týmů SK Lacrosse JM a týmu LCC Radotín. Překvapení se nekonalo a oba finalisté po celou dobu turnaje neztratili ani bod.  V prvním semifinále si tým LCC Radotín poradil s  LC Pardubice po výsledku 7:3, ve druhém semifinále zvítězil pořádající SK Lacrosse JM nad Bats Bratislava v poměru 7:2.

Opravdovým vyvrcholením turnaje byl finálový zápas hraný na 3 x 12 minut, který byl napínavý a vyrovnaný až do samého závěru. Ze začátku měl převahu domácí tým JM, ale ve druhé polovině první části LCC hru vyrovnalo a mělo i navrch. To, že se v prvním dějství hrálo bez branek, jde na vrub výborně chytajícímu brankaři domácích Tomáši Čekalovi a Dominiku Sikovi v brance hostí.

První branka přišla na začátku druhé třetiny, kdy Čekal nahrál do brejku  Abrahamsonovi a ten se v samostatném nájezdu nemýlil. Hosté za 3 min srovnali na 1:1 Radkem Skálou, ale již za dvě minuty vrátil vedení JM střelou krátkým švihem opět Gavin Abrahamson.

Ve 23. min byl za krosček na krk Václava Němce vyloučen radotínský hráč Pavel Poupě na 3 min. Domácí ostřelovali branku Dominika Siky ze všech stran, trefili však jen tyč. Na konci druhé části využil v oslabení nepozornosti obrany Jižního Města Dominik Pešek a srovnal na 2:2.

Na začátku třetí třetiny se opět ujali vedení domácí, když konečně využili 3 min přesilovku. To se do prázdné branky po přihrávce Adama Ondráčka trefil Michal Rozkot. Za necelé 2 minuty po dělovce Radka Skály bylo však opět vyrovnáno.

Rozhodující náskok si JM vytvořilo dvěma brankami ve 29. a 31. min, kdy se trefil Ondráček a Došlý. Ve 32 min již jen korigoval Dominik Pešek na konečných 5:4. Nic na tom nezměnil ani závěrečný tlak hostí.
Finálové utkání se hrálo před kamerami televize SPORT 5 a 10minutový sestřih uvidíme na této stanici 4. února v 18.30.

Metropol TV si svou reportáž natočil před utkáním a v jeho úvodu.

Finálové utkání navštívil i starosta MČ Praha 11, Mgr. Dalibor Mlejnský, který poté předával ceny a dekoroval vítěze.