Lacrosse > Ženský lakros > Úvodní turnaj WILL ovládly dva celky z Radotína - kopie - kopie

Úvodní turnaj WILL ovládly dva celky z Radotína - kopie - kopie

28.11.2009

(pur) - Poslední listopadová sobota patřila v nové radotínské hale ženskému lakrosu. První turnaj nového projektu Czech Women´s Indoor Lacrosse League (WILL) vyšel nejlépe dvěma domácím týmům Girlz a Sexy Kočky, které vyhrály oba své zápasy. Novinka na českém lakrosovém trhu má za sebou vydařenou premiéru a už za dva týdny nabídne WILL své pokračování.

Turnaj přinesl mnoho zajímavých poznatků. Jemná úprava pravidel, která byla nutná, nepoznamenala výrazněji herní projevy týmů. Jedinou výraznou změnou oproti klasickému pojetí ženského lakrosu je absolutní zákaz sekání. V hale při počtu pěti hráček v poli plus brankářka padalo hodně branek, často v rychlém sledu. Celkový počet gólů během osmi zápasů je 215, což je téměř 27 přesných zásahů na utkání. Hra je svižná a nabízí pro diváky rozhodně větší atraktivitu. Úvodní hrací den v rámci WILL se vydařil a pro další pokračování přislíbil ještě zajímavější boje.

Nejlépe do soutěže vstoupily silné celky z Radotína LCC Girlz a LCC Sexy Kočky, které zvládly oba své zápasy. Naopak třetí domácí tým LCC Chicks, složený z juniorek, oba duely prohrál. Nutno však podotknout, že rozhodně herně nepropadl. Naopak mladé hráčky FTVS Teen v obou duelech vysoko prohrály a pro tento výběr jde hlavně o velkou školu a sbírání zkušeností. Zbylé čtyři týmy si vedly střídavě. Inferno, Slavia, Jižní Město a FTVS Retro dokázaly jednou vyhrát, jednou však také prohrály, často ve vzájemných soubojích. Už za dva týdny bude mít WILL své pokračování.

Výsledky WILL - úvodní turnaj:

FTVS Retro - LCC Girlz 7:10
LC Jižní Město - LC Inferno 18:9
Slavia - LCC Chicks 17:16
LCC Sexy Kočky - FTVS Teen 22:0
FTVS Retro - LC Jižní Město 16:10
Inferno - Slavia 20:17
LCC Chicks - LCC Sexy Kočky 12:21
LCC Girlz - FTVS Teen 17:3

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%