Lacrosse > Ženský lakros > Ženský lakros > Vzpomínka na lakrosový camp v roce 1994

Vzpomínka na lakrosový camp v roce 1994

ostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakrosostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakros
ostatní fotky ve Fotogalerii, sekce Ženský lakros

(ado) článek převzat z časopisu LOK 4/1994

Napsala Alice Pečinková

 

Lakrosový kemp v Kounicích

21. - 28. srpna 1994

 

Poslední týden prázdnin probíhal lakrosový kemp v táboře u řeky Sázavy blízko Ledče. V neděli večer se tu postupně sjelo asi 30 lidí, kteří si chtěli zahrát lakros. Zastoupeny byly 4 pražské týmy (Jižní Město, Os Pubis, FFF a nové Borůvky), plzeňský tým a přijely také holky z Brna.

V pondělí ráno jsme začali lehkým tréningem, věnovali jsme se hlavně technice s holí, která dělá většině hráček pořád velké problémy. Celé odpoledne jsme pak strávili v báječném bazénu. Někteří nadšenci se učili šipky, ale brzy zjistili, že bazén je pro ně příliš mělký. V trénování techniky jsme pak pokračovaly celý týden, ve volném čase jsme se věnovali i jiným sportům (líný tenis, pinčes, fotbal, volejbal, badbington). Večery jsme pak trávily různě při vínu, pivu, grogu nebo dokonce někteří při kýblích čaje.

Do kempu přijela Petra a Míša z Brna, aby se začaly učit hrát lakros. Šlo jim to výborně, bylo na nich vidět nadšení a chuť hrát. Doufáme, že se v Brně podaří brzy založit lakrosový tým, zatím budou Brňačky hostovat za FFF.

Ve středu jsme navštívily hrad Český Šternberk. Na hodinu jsme Šternberkům vyrvali hrad ze chřtánů (feudalistického). Výlet se všem líbil, přestože všichni zmokli a Plameňák spadnul několikrát z kola (na bok i na obličej) a Muška píchla a Beruška taky (kolo). Beruška si večer dala naivně sušit boty v jídelně ke krbu (v tomto krbu se mimochodem nedá topit), ráno byla u krbu jen jedna bota a druhý den ani ta nezůstala. Beruška marně chodila po táboře hledajíc boty, marně prosila psa pána, aby jí je vrátil. Boty vícekrát nespatřila.

Ve čtvrtek odpoledne se konal zápas dvou smíšených týmů o velkou čokoládovou bonboniéru. Zápas nebyl kvůli dešti dokončen a pršelo a pršelo až do druhého dne. Během tréningu došlo bohužel k vážnému zranění - Martina (FFF) má díky míčku dvojitou frakturu nosu a nového známého na chirurgii.

V pátek se konal pinčesový turnaj, kterého se zúčastnily všechny týmy. Vítězové, tým FFF, obdrželi jako cenu nádherné omalovánky (bez pastelek). Večer po školení rozhodčích jsme si udělali táborák, opékali buřty a poslouchali veselé příběhy z prázdnin. Přijela totiž Majda, naše televizní hvězda.

Plameňák zde oslavil své již prošlé narozeniny, dostal plno dárků (pastička na myši, lopatka, prostředek na zavařování vajec, zavařovací víčko, vlasové sponky a další užitečné věci). V sobotu jsme opět hrály zápas smíšených týmů a tentokrát až do konce. Bylo to skvělý. Mezi hráčkami běhal fotograf David a dělal supersnímky. Večer odjela většina na metalový koncert. Vrátili se roztancovaný a nabušený a vyžadovali po Lukášovi, aby to na tu kytaru přece trochu rozjel. Při vínu a šampusu jsme pak zpívali a oslavovali Lenku M. (20) a Lukáše (27).

Neděle proběhla v naprosté pohodě a lidi se pomalu vraceli domů. Celý týden byl naprosto skvělý, zásluhu na tom má Lucka Palajíčková (JM), která se o nás starala a Plameňák, který připravil bezva tréningy. Je škoda, že reprezentace se nesešla, přestože pro ni bylo soustředění povinné. Radotínský tým totálně zklamal, asi to mají v paži. Doufám, že se tu zase za rok sejdeme, ale ve větším počtu. Chceme, aby se tento kemp stal pro všechny lakrosáky pravidelným rozjezdem po prázdninách.

Takže, 20. - 27.8. 1995 ahoj! Alice

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198